Radnički iz Kruševca grabi ka Evropi

| utorak, 09 maj 2017 12:53 |
Kategorija: Fudbal

Fudbaleri niškog Radničkog savladali su kruševački Napredak,  u nedelju, rezultatom 2:0 i došli na korak do Evrope. Velika tri boda Nišlijama doneli su Noma i Kojić.

Pripretio je Napredak već u drugom minutu. Sekidika je bio nedovoljno precizan, pa je njegov šut pogodio spoljni deo mreže. U 12. minutu šutirao je Alivodić sa dvadesetak metara udaljenosti, ali je Zogović bio spreman da reaguje i izbacio loptu u korner. Veliku priliku za vođstvo propustili su Kruševljani u 38. minutu. Sekidika je dodao do Alivodića, koji je šutirao, ali pravo u golmana Zogovića. Igrao se poslednji minut prvog poluvremena, kada je tim iz Niša poveo. Kojić je odigrao glavom za Arsića, njegov udarac je golman Kruševljana Petrović odbranio, međutim lopta se odbila do Nome, koji šalje loptu u mrežu. Nakon prvih 45 minuta rezultat je glasio 0:1 u korist Radničkog.

U nastavku meča, u 51. minutu Urošević je izveo slobodan udarac, šutirao direktno na gol, ali je golman Zogović ponovo odlično reagovao i spasio svoj tim. Samo četiri minuta kasnije, Kojić duplira prednost gostiju. Imao je Napredak dve šanse da smanji zaostatak preko Tubića i Sekidike. Golman Zogović bio je na pravom mestu i oba puta odbranio. Nastavili su Čarapani da vrše pritisak i u 72. minutu pripretili preko Ndiajea. Njegov udarac je završio pored stative. Samo minut kasnije pokušao je Kojić, ali lopta ide pored gola. U 86. minutu udarac Uroševića završava tik pored stative. Utakmica je završena rezultatom 0:2 i velikom pobedom Reala sa Nišave.

Blizu Evrope

Ovom pobedom Radnički je zadržao peto mesto sa osvojenim 31 bodom, sa samo dva boda zaostatka za četvrtoplasiranom ekipom Mladosti. Nišlije su sada za korak bliže kvalifikacijama za Ligu Evrope u kojoj nisu učestvovale 33 godine. U narednom kolu plej-ofa, 13. maja pred ekipom Radničkog je težak zadatak, putuju u Novi Sad na duel sa Vojvodinom.

Napredak: Petković, Cvetković, Simonović, Tubić, Urošević, Šljivić, Eskić (od 63. minuta Šarac), Alivodić (od 81. minuta Vulić), Ndiaje, Markoski (od 59. minuta Kasalica), Sekidika.

Radnički: Zogović, Petrović, Miloš Živković, Bulatović, Stanković, Tomić, Arsić, Stojanović (od 29. minuta Noma), Aleksandar Jovanović (od 83. minuta Stanojević), Mrkić (od 69. minuta Popara), Kojić.