Remi na Karađorđu

| ponedeljak, 15 maj 2017 18:03 |
Kategorija: Fudbal

U petom kolu plej-ofa Superlige fudbaleri niškog Radničkog i Vojvodine odigrali su u subotu nerešeno rezultatom 0:0. Pred oko 800 ljubitelja fudbala na novosadskom Karađorđu Radnički je došao do vrednog boda u trci za Evropu.

U prvih 45 minuta meča većih i ozbiljnijih prilika ni sa jedne strane. Nišlije su jednom pripretile preko Arsića, međutim njegov udarac je završio pored gola, dok je Vojvodina uspela da zatrese mrežu gostiju, ali je pogodak poništen zbog prethodno načinjenog faula nad Stojanovićem. Nakon odigranih nezanimljivih 45 minuta na semaforu je pisalo 0:0.

Ni u nastavku meča ništa se značajnije nije dešavalo sve do 71. minuta kada je Planić dobio crveni karton, pa je Radnički imao igrača više. U 80. minutu neprecizan šut Kneževića završio je preko prečke. Samo sedam minuta kasnije niški tim pripretio je preko Popare, ali je golman Rockov odbranio. Do promene rezultata nije došlo, pa je utakmica završena bez golova i podelom bodova u Novom Sadu.

Nakon remija sa Vojvodinom, Radnički je zadržao peto mesto i sada ima 32 boda, samo bod manje od ekipe Mladosti iz Lučana, koja zauzima četvrtu poziciju. U narednom kolu, 17. maja Nišlije će na Čairu ugostiti Partizan.

Vojvodina: Rockov, Lakićević, Planić, Kovačević, Antić, Jovančić, S. Babić (od 84. minuta Bempah), Spremo (od 67. minuta Vukasović), Zličić, Stamenić (od 64. minuta Knežević), Trujić

Radnički: Zogović, Jovanović, M. Živković, Petrović (od 72. minuta Apostolović), Stanković, Tomić, Arsić, Noma, Travančić (od 63. minuta Popara), Mrkić (od 72. minuta Stanojević), Kojić