Radnički upisao nova tri boda protiv Voždovca

Anđela Perić 2018.

U okviru 19. kola Superlige, fudbaleri niškog Radničkog slavili su na gostovanju na Voždovcu rezultatom 1:0. Jedini strelac na ovom meču bio je Aleksandar Stanisavljević, koji je postigao gol sa bele tačke.

Prvi deo meča bolje je otvorila gostujuća ekipa, ali, kako je vreme odmicalo, Voždovac je preuzeo inicijativu. Igrao se 22. minut kada se Mašović našao sam ispred golmana Radničkog Ristića, međutim Ristić je osujetio njegovu nameru da dovede svoj tim u vođstvo. Imala je domaća ekipa još jednu priliku, ali nisu uspeli da povedu. Prvo poluvreme završeno je rezultatom 0:0.

U nastavku meča Radnički je prvi stvorio šansu. Šutirao je Drinčić iz slobodnog udarca, ali golman Voždovca, Ilić, se našao na pravom mestu i odbranio. U 58. minutu Ilić nije bio dovoljno oprezan, Haskić mu je oteo loptu, pa je golman domaćih, u nameri da ga spreči da se upiše u strelce, napravio penal i dobio direktan crveni karton. Precizan sa bele tačke bio je Stanisavljević. Pokušavale su Nišlije sa igračem više da dupliraju vođstvo, ali rezultat se nije menjao. Na semaforu je na kraju meča pisalo 0:1 u korist niškog tima. Radnički je upisao novu, trinaestu pobedu u šampionatu i sa osvojena 44 boda zauzima drugu poziciju na tabeli, ispred Partizana, koji ima 4 boda manje.

Voždovac: Ilić, Ćorković, Duronjić, Jovanović, Luković, Mašović, Mihajlov, Mikić (Milunović), Purtić, Stuparević (Maskimović), Zličić (Karadžić).

Radnički: Ristić, Crnomarković, Pankov, Todorovski, Đorđević, Drinčić, Bondarenko, Grbić (Nikodijević), Stanisavljević (Noma), Ranđelović, Haskić.

Ključne reči: fk radnički niš , FK Voždovac , sport , fudbal , superliga , 19 kolo , Niš , Beograd ,