Pretraga

Fudbal

Real sa Nišave nastavio pobedonosni niz

Anđela Perić 9.12.2018. Komentari

Fudbaleri niškog Radničkog slavili su na poslednjoj utakmici na domaćem terenu u jesenjem delu prvenstva protiv Spartaka iz Subotice rezultatom 3:0. U listu strelaca upisali su se Stanisavljević i Grbić, dok je igrač suparničke ekipe Tekijaški postigao autogol i postavio konačan rezultat. Nišlijama je ovo četrnaesti trijumf u dosadašnjem delu sezone, a treći uzastopni.

Već u prvom minutu niški sastav stvorio je priliku preko Haskića, međutim lopta zavšava pored gola. Igrao se četvrti minut kada je Ranđelović prošao po levoj strani i oprobao šut, ali je odbrana Spartaka bila oprezna i izbacila loptu u korner. Samo četiri minuta kasnije, Radnički je poveo. Todorovski je uputio dobar centaršut, pravo na glavu Stanisavljeviću, koji je postigao osmi gol ove sezone. Nedugo zatim, Todorovski se i sam našao u prilici. Golman gostiju Ostojić bio je spreman da reaguje. Pred sam kraj prvog poluvremena nakon kornera najviši u skoku bio je Pankov, čiji udarac glavom nije bio dovoljno precizan. Radnički je dominantno igrao tokom celog poluvremena i zasluženo otišao na odmor sa golom prednosti − 1:0.

Nišlije su nastavile u istom ritmu i u drugom delu meča. Nizale su se šanše, a fudbaleri Reala sa Nišave su jednu i iskoristili u 54. minutu. Probao je Ranđelović, golman Ostojić je bio na visini zadatka i odbranio, lopta je došla do Stanisavljevića, čiji je pokušaj takođe izblokiran, a nakon odbitka na pravom mestu se našao Grbić i smestio loptu u mrežu za 2:0. Bio je to njegov prvi pogodak za niški tim. U 85. minutu postavljen je konačan rezultat. Kapiten Aleksandar Jovanović je snažno šutirao, lopta je zakačila Tekijaškog i završila iza leđa golmana Ostojića. Radnički je ovom pobedom osigurao drugu poziciju na tabeli u jesenjem delu šampionata, a u narednom, poslednjem, kolu ovog dela sezone gostuje Napretku iz Kruševca.

RADNIČKI: Ristić, Đorđević, Pankov, Crnomarković, Todorovski, Bondarenko, Drinčić, Grbić (od 69. minuta Aleksandar Jovanović), Ranđelović (od 69. minuta Nikodijević), Stanisavljević (od 55. minuta Noma), Haskić;

SPARTAK: Ostojić, Šimura (od 69. minuta Serhi), Kekrez, Tekijaški, Torbica (od 78. minuta Milić), Đenić, Milošević (od 73. minuta Dunđerski), Lučić, Vukčević, Rakić, Timoti.