Radnički pobedom protiv Napretka završio jesenji deo sezone

Anđela Perić 2018.

U 21. kolu Superlige, poslednjem u ovom delu sezone, niški Radnički odneo je sva tri boda iz Kruševca i slavio rezultatom 2:1. Novu pobedu Nišlijama doneli su Drinčić i Haskić, dok je utešni gol za domaći sastav postigao Marinković.

U teškim uslovima za igru fudbaleri Radničkog postigli su gol već u sedmom minutu, iz slobodnog udarca. Drinčić je šutirao snažno i precizno, golman Petrović je pokušao da odbrani, ali nije uspeo u toj nameri. Samo dva minuta kasnije Marinković je izjednačio rezultat. U prvom poluvremenu postignut je i treći pogodak, kojim je, kako se kasnije ispostavilo, i postavljen konačan rezultat. U 24. minutu centrirao je Drinčić, na pravom mestu se našao Haskić i glavom loptu smestio iza leđa golmana domaće ekipe Petrovića. Haskić se ovim, dvanaestim golom u dosadašnjem delu sezone izjednačio na prvom mestu liste strelaca sa Vukanovićem iz Napretka. Pokušavao je Napredak da izjednači, stvorio nekoliko prilika, međutim, nije mogao do poravnanja rezultata. Gosti su na odmor otišli sa golom prednosti 1:2.

Imali su domaći veliku želju da dođu do drugog pogotka, ali nijedan šut nije bio dovoljno dobar da ugrozi golmana Nišlija Ristića. Utakmica je završena istim rezultatom kao i prvo poluvreme 1:2. Radnički je ovaj deo sezone završio na drugoj poziciji, sa osvojenih 50 bodova, šest više u odnosu na drugoplasiranu ekipu Partizana. U drugom delu šampionata, koji počinje 16. februara, Real sa Nišave dočekuje Čukarički.

Napredak: Petrović, Alivodić, Eskić, Ilić, Kostić, Marinković (od 88. minuta Jović), N. Petrović, Projić (od 75. minuta Stevanović), Samjuel (od 73. minuta Ivanović), Veškovac, Zec;

Radnički: Ristić, Pankov, Crnomarković, Đorđević, Todorovski, Bondarenko, Noma (od 90. minuta Aleksa Jovanović), Drinčić, Grbić (od 70. minuta Aleksandar Jovanović), Ranđelović, Haskić (od 57. minuta Nikodijević).

Ključne reči: fk radnički niš , Fk Napredak Kruševac , sport , fudbal , superliga , 21 kolo , pobeda ,