Radnički i Vojvodina podelili bodove

Anđela Perić 2017.

U okviru 14. kola Superlige fudbaleri niškog Radničkog i novosadske Vojvodine odigrali su nerešeno na Karađorđu rezultatom 1:1. Jovančić je doveo Vojvodinu u vođstvo, a Milan Pavkov je postavio konačan rezultat.

Već u prvom minutu Vojvodina je mogla do prednosti. Šutirao je Subotić, golman Radničkog Krznarić uspeo je da odbrani, a lopta se od stative odbila u polje. U osmom minutu u prilici se našao Mihajlović, ali je golman niškog tima bio na visini zadatka i sačuvao svoju mrežu. Novu šansu za vođstvo Novosađana imao je Mesarović u 17. minutu. Oslobodio se dvojice igrača, šutirao, ali je lopta prošla pored gola. Golman Radničkog Krznarić istakao se i u 27. minutu odbranivši snažan udarac Vukasovića sa velike udaljenosti. Prvo poluvreme završeno je bez golova, nepopularnim rezultatom 0:0.

U nastavku meča, u 55. minutu pripretile su Nišlije preko Pavkova, međutim, golman Vojvodine Rockov ga je sprečio u nameri da postigne pogodak. U 62. minutu Subotić je poslao loptu preko gola. Samo minut kasnije Arsić je odlično izveo slobodan udarac koji je krajnjim naporom odbranio Rockov. Igrao se 70. minut kada je Jovančić postigao gol za domaći tim. Subotić je proigrao Jovančića, koji je preciznim udarcem savladao Krznarića. Posle samo dva minuta Radnički je izjednačio. Milan Pavkov je šutirao u rašlje i bez problema savladao Rockova. Oba tima imala su još jednu šansu za gol, Radnički preko Arsića, a Vojvodina preko Mihajlovića, međutim, do promene rezultata nije došlo. Utakmica je završena rezultatom 1:1 i podelom bodova.

Radnički nakon ovog kola ima 23 boda i zauzima šestu poziciju, dok je Vojvodina treća sa 27.

Vojvodina: Rockov, Lakićević, Saničanin, Veselinović, Antić, Jovančić, Vukasović (od 75. minuta  Avramovski), Mihajlović (od 90. minuta Jovanović), Kojašević, Subotić (od 82. minuta Nešković), Mesarović;

Radnički Niš: Krznarić, Aksentijević (od 66. minuta Tomić), Raspopović, Simunović, Subić, Kovačević, Arsić, Jovanović, Mrkić (od 79. minuta Saša Stojanović), Slaviša Stojanović (od 84. minuta Noma), Pavkov.

Ključne reči: vojvodina , superliga , 14 kolo , fudbal , radnički ,