Radnički na Čairu slavio protiv Brđana

Aleksandra Đokić 2019.

U meču 22. kola Superlige Srbije fudbaleri niškog Radničkog su na Čairu savladali Čukarički rezultatom 2:0. Golove su postigli Drinčić i Haskić, i ovim trijumfom Nišlije su nastavile pobedosnosni niz.

Fudbaleri Radničkog su bolje otvorili ovaj duel i odmah na početku preuzeli su inicijativu. U 29. minutu domaćini su poveli golom Drinčića. Maestralnim šutom sa 30 metara savladao je golmana Stevanovića. Igrao se 42. minut kada je Drinčić uputio centaršut, loptu je izbacio igrač Čukaričkog, međutim samo do Haskića, koji duplira vođstvo Nišlija. Haskić se nalazi na vrhu liste strelaca sa 13 pogodaka. Na samom kraju prvog poluvremena gosti su imali priliku da smanje zaostatak, ali nisu uspeli da je iskoriste. Na odmor se otišlo rezultatom 2:0 u korist domaće ekipe.

Real sa Nišave je i u drugom delu meča nastavio sa dominantnom igrom i zadržao posed lopte. Ređale su se prilike za Radnički. Probao je Haskić, predriblao golmana, međutim lopta završava samo u spoljni deo mreže. Golman Stevanović sprečio je Stojanovića da postigne treći pogodak za nišku ekipu i stavi tačku na ovaj meč, odbranivši mu snažan udarac. Mreže su do kraja meča mirovale, pa je tako konačan rezultat ostao isti kao na poluvremenu, 2:0.

Radnički je vezao pet pobeda zaredom i zauzima drugu poziciju na tabeli sa osvojena 53 boda. Za aktuelnim šampionom i prvoplasiranom ekipom Crvene zvezde zaostaje devet bodova, i ima šest više od Partizana, koji se nalazi na trećem mestu. U narednom kolu 23. februara Nišlije gostuju ekipi Vojvodine.

Radnički: Ristić,Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević, Bondarenko, Drinčić, Grbić (od 70. minuta Nikodijević), Kojašević (od 65. minuta Stojanović), Ranđelović (od 59. minuta Petrović), Haskić;

Čukarički: N. Stevanović, Veličković, M. Stevanović, Šapić, Bogosavac (od 46. minuta Stojanović), Đorđević, Docić, Kajević (od 81. minuta Sarić), Birmančević (od 63. minuta Luković), Ovusu, Mudrinski.

Ključne reči: fk radnički niš , FK ČUKARIČKI , Superliga Srbije , fudbal , sport ,