Haskić utišao Humsku

Anđela Perić 2019.

Fudbaleri niškog Radničkog slavili su u derbiju 25. kola Superlige na gostovanju Partizanu rezultatom 1:0. Čovek odluke bio je Nermin Haskić, koji je na svom kontu upisao sedamnaesti gol u sezoni i osamostalio se na prvoj poziciji liste strelaca.

Crno–beli su bolje otvorili ovaj meč i igrali ofanzivnije. Oprobao se Miletić, zatim i Nikolić dva puta, međutim šutevi nisu bili dovoljno precizni da bi se savladao golman Nišlija, Ristić. Pokušao je i Radnički da stvori prilike preko Haskića i Ranđelovića, ali prošlo je bez opasnosti po Stojkovića. Igrao se 41. minut kada je na semaforu zasvetlelo 1:0 u korist gostiju. Đorđević je uputio centaršut, Grbić propustio loptu, mladi štoper Partizana, Pavlović, je zakačio taman toliko da prosledi do Haskića, koji rutinski savladava golmana beogradskog tima Stojkovića. Na odmor se otišlo vođstvom Radničkog od 1:0.

Domaći sastav je agresivnije ušao u drugo poluvreme. U 52. minutu Rikardo je uputio snažan udarac, ali je golman Ristić bio dobro postavljen. Fudbaleri Partizana kružili su oko šesnaesterca niške ekipe, međutim gosti su se dobro branili. U 61. minutu stativa je sprečila Rikarda da izjednači rezultat. Centrirao je desni bek Miletić, a Rikardo je u padu pokušao glavom. Nekoliko minuta kasnije probao je Pantić iz slobodnog udarca, ali lopta ide preko gola. Pokušavali su crno–beli da izbegnu poraz. U prilici se u nadoknadi vremena našao Šćekić. Ipak, njegov udarac glavom završio je pored stative. Utakmica je završena identičnim rezultatom kao i prvo poluvreme, 1:0 i novom velikom pobedom Radničkog. Real sa Nišave je iz Humske odneo sva tri boda i ostvario osmu uzastopnu pobedu u Superligi. Ovim trijumfom Nišlije su povećale prednost na 11 bodova u odnosu na trećeplasirani Partizan, a za liderom na tabeli ekipom Crvene zvezde zaostaju 7 bodova. Meraklije su sinoć svojim fudbalerima priredile doček i tako im pružile podršku za predstojeće duele u borbi za titulu. U narednom kolu, koje se igra 9. marta, Radnički dočekuje Mladost iz Lučana.

Partizan: Stojković, N. R. Miletić, Valijente, Pavlović, N. G. Miletić, Šćekić, Kosović (od 89. minuta Stevanović), Tošić (od 46. minuta Pantić), Đerlek (od. 72. minuta Georgijević), Nikolić, Rikardo;

Radnički: Ristić, Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević, Bondarenko, Drinčić, Kojašević (od 75. minuta Noma), Grbić, Ranđelović (od 86. minuta Petrović), Haskić (od 90. minuta Nikodijević).

Ključne reči: fk radnički niš , FK Partizan , derbi , 25 kolo , superliga , fudbal ,