Ranđelović doneo Radničkom novu pobedu

Anđela Perić 2019.

U okviru 26. kola Superlige fudbaleri niškog Radničkog trijumfovali su protiv ekipe Mladosti iz Lučana rezultatom 1 : 0. Ranđelović je golom u 40. minutu na Čairu doneo nišlijama sva tri boda.

Radnički je od početka meča nametnuo svoj ritam. U 24. minutu priliku da dovede svoj tim u vođstvo imao je Lazar Ranđelović. Našao se sam ispred golmana ekipe Mladosti, Zečevića, šutirao, ali lopta odlazi pored gola. Igrao se 40. minut kada su Nišlije povele, za veliku radost MeraklijaGrbić je uposlio Ranđelovića, koji je podigao loptu i u vazduhu šutem u gornji levi ugao zatresao mrežu Lučanaca. Posle odigranih 45 minuta na semaforu je pisalo 1 : 0 u korist domaćeg sastava.

I u drugom delu meča Real sa Nišave nastavio je da pritiska rivala. Stvarali su šanse fudbaleri niškog kluba, ali nisu pronašli put do gola. U 69. minutu Nikodijević je pokušao glavom, međutim, bio je neprecizan. I Ranđelović je uputio udarac, ali pravo u ruke golmana gostiju, Zečevića. Pred sam kraj drugog poluvremena, u 85. minutu Čumić je propustio veliku priliku da duplira prednost svog tima. Njegov šut završio je preko gola. Do promene rezultata nije došlo, pa je utakmica završena pobedom Radničkog od 1 : 0. Nišlije su vezale deveti uzastopni trijumf i ostvarile 20 pobeda u sezoni. Na tabeli Superlige i dalje zauzimaju drugu poziciju sa 65 bodova, sedam manje od prvoplasirane ekipe i aktuelnog šampiona Crvene zvezde, i četrnaest bodova više od Partizana, koji ima utakmicu manje i nalazi se na trećem mestu. Naredni meč fudbaleri Radničkog odigraće 13. marta u četvrfinalu Kupa Srbije, kada na svom Čairu dočekuju novosadsku Vojvodinu.

Radnički: Ristić, Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević, Bondarenko, Drinčić, Petrović (od 80. minuta Čumić), Kojašević (od 61. minuta Noma), Ranđelović, Grbić (od 62. Nikodijević);

Mladost: Zečević, Jevremović, Sinđić, Jovanović (od 46. minuta Babić), Pešić, Ristić, Dimić (od 82. minuta Pavlović), Jovanović, Markoski, Selenić, Bojović (od 56. minuta Tešić).

Ključne reči: fk radnički niš , FK Mladost Lučani , čair , fudbal , superliga ,