Radnički zadržao korak za Zvezdom

Anđela Perić 2019.

Fudbaleri niškog Radničkog savladali su na gostovanju ekipu Zemuna rezultatom 1 : 0. Jedini strelac na ovom meču 27. kola Superlige, koji je Nišlijama doneo tri boda i desetu uzastopnu pobedu, bio je Radovan Pankov.

Uvodni minuti protekli su u inicijativi gostujućeg sastava. Prvu priliku imao je Haskić. Pokušao je glavom, međutim njegov udarac bio je neprecizan. Igrao se 23. minut kada je Terzić umalo doveo Zemun u vođstvo. Ipak, na pravom mestu našao se Đorđević i izbacio loptu sa gol linije. Radnički je stvorio još nekoliko šansi, ali bez opasnosti po gol Miloševića. Nakon odigranog prvog dela meča na semaforu je stajao najnepopularniji rezultat, 0 : 0.

U nastavku meča domaći su pokušali da dođu do prednosti, a najbolju priliku imao je Tomić, koji je sa 20 metara snažno šutirao, međutim prečka ga je sprečila u nameri da postigne pogodak. U 83. minutu usledila je kazna. Gužvu u šesnaestercu najbolje je iskoristio Pankov i iz neposredne blizine glavom smestio loptu iza leđa golmana Zemuna. Novih golova do kraja nije bilo, pa je utakmica završena pobedom Nišlija minimalnim rezultatom, 1 : 0.

Real sa Nišave je tako stigao do desete uzastopne pobede i ostao je na drugoj poziciji u šampionatu sa 68 bodova. Od prvog mesta na tabeli odvojen je četiri boda, ali Crvena zvezda ima utakmicu manje i svoj meč 27. kola odigraće u nedelju od 17 časova. Trećeplasirani Partizan, nakon poraza od Spartaka, za niškom ekipom sada zaostaje čak 17 bodova. Zbog reprezentativne pauze Radnički će naredni meč odigrati 30. marta, kada na Čairu dočekuje beogradski Rad.

Zemun: Milošević, Azemović, Đalović (od 76. minuta Stojanović), Ilić (od 61. minuta Tomić), Kiso, Milošević, Mladenović, Mrkaić, Savić, Sinđić, Terzić (od 84. minuta Vidić), Vučić.

Radnički: Ristić, Pankov, Crnomarković, Todorovski, Đorđević, Bondarenko, Drinčić, Noma (od 62. minuta Kojašević), Grbić (od 79. minuta Nikodijević), Ranđelović (od 70. minuta Petrović), Haskić.

Ključne reči: FK Radnički Niš , FK Zemun , superliga , fudbal , 27 kolo ,