Kiša golova na Čairu

Anđela Perić 2019.

U poslednjem kolu regularnog dela Superlige Srbije fudbaleri niškog Radničkog postigli su na Čairu pet golova protiv Bačke i ubedljivo slavili rezultatom 5 : 1. U listu strelaca upisali su se Kojašević i Haskić po dva puta, Drinčić jednom, dok je na drugoj strani počasni gol postigao Mićić pred sam kraj meča.

Odmah od starta krenuli su domaći ofanzivno i već u devetom minutu postigli su gol. Haskić je dodao do Kojaševića, koji je preciznim udarcem po zemlji poslao loptu u desni ugao i savladao golmana Bačke Milojevića. Nastavile su Nišlije u istom ritmu da opsedaju gol tima iz Bačke Palanke i u 23. minutu na semaforu je stajalo 2 : 0. Ponovo je Kojašević bio strelac. Šutirao je Haskić, njegov udarac izblokirali su gosti, lopta se odbila do Kojaševića, a on u padu duplira vođstvo domaćeg sastava. Nastavio je Radnički da pritiska rivala, stvarao prilike, međutim mreža Bačke je mirovala. U 36. minutu prvu ozbiljniju priliku na meču za gostujući tim propustio je Gavrić. Našao se sam ispred golmana Kojića, međutim golman niškog tima pročitao je njegovu nameru i sprečio ga da smanji prednost. Samo dva minuta kasnije, Ranđelović je uposlio Haskića, koji je obišao golmana Milojevića i prosledio loptu u mrežu za 3 : 0. U dobroj prilici na drugoj strani našao se Radović, ali je Kojić odbranio zicer. Pred sam kraj prvog dela igre, Aleksa Jovanović pronašao je Drinčića, a ovaj sjajnim udarcem sa 25 metara pocepao mrežu. Na odmor se otišlo velikom prednošću Radničkog − 4 : 0.

Nišlije se ni u nastavku nisu opuštale. Igrao se 70. minut kada je Pankov izveo slobodan udarac, ali ga je prečka sprečila u nameri da postigne pogodak. Goleada na Čairu nastavila se 60 sekundi kasnije kada je Živković uposlio Haskića, a on sa ivice peterca poslao loptu u donji desni ugao i lako savladao Milojevića. Počasni gol za goste u 86. minutu postigao je Mićić na asistenciju Makarića za konačan rezultat − 5 : 1. Radnički je petardom došao do pobede i važna tri boda.

U prvenstvu sledi podela bodova, kao i plej-of i plej-aut. Mesto u plej-ofu obezbedilo je prvih osam ekipa na tabeli − Crvena zvezda, Radnički, Partizan, Čukarički, Mladost, Napredak, Vojvodina i Proleter. Nakon podele bodova Zvezda i dalje zauzima prvu poziciju sa 42, dok Radnički ima četiri boda manje, odnosno 38. Upravo u prvom kolu plej-ofa, odnosno 31. kolu Superlige, sastaće se ove dve ekipe u direktnoj borbi za titulu. Ova utakmica na programu je 13. aprila. U drugom kolu Radnički dočekuje Partizan kome beži 11 bodova.

Radnički: Kojić, Todorovski (od 63. minuta Živković), Đorđević, Pankov, Bondarenko, Aleksa Jovanović, Drinčić, Kojašević (od 63. minuta Ristić), Ranđelović, Haskić, Nikodijević (od 57. minuta Čumić);

Bačka: Milojević, Đurić, Žakula, Gojković, Kostić, Pantić, Bjeloš (od 53. minuta Balabanović), Tomić, Makarić, Radović (od 83. minuta Mićić), Gavrić (od 85. minuta Marković).

Ključne reči: fk radnički niš , OFK Bačka , sport , fudbal , superliga ,