Radnički poražen u derbiju prvenstva od Zvezde

Anđela Perić 2019.

U prvom kolu plej-ofa fudbaleri niškog Radničkog poraženi su od Crvene zvezde rezultatom 3 : 0. Na stadionu Rajko Mitić značajnu pobedu crveno-belima doneli su Boaći, koji je postigao dva gola, jedan iz penala, i Ben, koji se takođe u listu strelaca upisao pogotkom sa bele tačke.

Zvezda je krenula ofanzivno od samog starta i već u 4. minutu u prilici se našao Rodić. Šutirao je pre nego što je golman Nišlija Ristić uspeo da reaguje, međutim lopta odlazi pored gola. Igrao se 15. minut kada se Jovančić oprobao, ali je Ristić odbranio ovaj snažan udarac. Pokušavali su i Boaći i Ivanić da dovedu svoj tim u vođstvo, i nisu uspeli u toj nameri, jer je Ristić bio na visini zadatka. Prilikom duela Kojaševića i Jovančića u 23. minutu došlo je do kontakta, koji je sudija Simović okarakterisao kao penal, i na belu tačku poslao Boaćija. Boaći rutinski savladava golmana Radničkog Ristića, za 1 : 0 u korist Zvezde. Samo dva minuta kasnije, veliku priliku za izjednačenje imao je Radnički. Nakon kornera Crnomarković je probao glavom, međutim Borjan ga je sprečio da postigne gol odbranivši ovaj šut. U drugom minutu nadoknade, novi jedanaesterac za crveno-bele. Marin je izašao sam ispred golmana niškog tima Ristića, kome nije preostalo drugo osim da ga sruši. Oči u oči sa golmanom Ristićem ovog puta našao se Ben, i takođe rutinski, bez problema, smestio loptu u mrežu. Radnički je na odmor otišao nezadovoljan rezultatom, sa dva gola zaostatka, 2 : 0 za Crvenu zvezdu.

Kako su fudbaleri Zvezde završili prvo poluvreme, tako su počeli i drugo, golom. U 48. minutu Ben dodaje do Boaćija, koji je i ovog puta bio precizan i postiže svoj drugi gol na utakmici, za velikih 3 : 0 protiv Nišlija. Još jednu priliku da poveća prednost imao je Ivanić kada se igrao 60. minut, ali lopta je završila pored gola. Aktuelni šampion Srbije zadovoljan ostvarenim rezultatom uspeo da je uspori ritam. Pokušali su Stojanović i Drinčić da postignu počasni gol za goste, međutim nijedna od ove dve prilike nije ugrozila ozbiljnije Borjanov gol. Utakmica je završena rezultatom 3 : 0, porazom niškog tima od Crvene zvezde u derbiju kola i sezone, u direktnoj trci za titulu.

Radnički nakon prvog kola plej-ofa i dalje ima 38 poena, dok ekipa Crvene zvezde sada ide na plus sedam. Ovim porazom Real sa Nišave je umanjio svoje šanse za titulu. Trećeplasirani Partizan za Nišlijama zaostaje osam bodova, i upravo u narednom kolu 21. aprila sastaće se ova dva rivala, na Čairu.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Milunović, Rodić, Jovičić, Jovančić (od 84. minuta Čaušić), Ben, Marin, Ivanić (od 61. minuta Simić), Boaći (od 74. minuta Pavkov).

Radnički: Ristić, Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević, Bondarenko (od 66. minuta A. Jovanović), Drinčić, Kojašević (od 55. minuta Stojanović), Grbić, Ranđelović (od 59. minuta Petrović), Haskić.

Ključne reči: fk radnički niš , FK Crvena zvezda , sport , fudbal , titula , superliga ,