Real sa Nišave pobedio Partizan

Anđela Perić 2019.

U okviru drugog kola plej-ofa, odnosno 32. kola Superlige fudbaleri Radničkog trijumfovali su na Čairu nad ekipom Partizana rezultatom 3 : 1. Gosti su poveli golom Ivanovića, izjednačio je Stojanović pogotkom iz slobodnog udarca, a prednost Nišlijama doneo je Grbić u 48. minutu. Lazar Ranđelović stavio je tačku na ovaj meč.

Nišlije su bolje otvorile meč i u 11. minutu stvorile priliku za vođstvo. Udarac Grbića odbranio je golman Partizana Kljajić, ali je loptu odbio do Stojanovića, koji je zamalo bio neprecizan. Igrao se 42. minut kada je Partizan poveo. Nemanja Nikolić dodao je do Ivanovića, koji je izašao sam ispred golmana Nišlija Ristića i rutinski ga savladao. Nije mnogo vremena trebalo Radničkom da odgovori. U četvrtom minutu nadoknade, Smiljanić je faulirao Haskića na samoj ivici šesnaesterca. Slobodan udarac izveo je Stojanović, i to majstorski. Stojanović je loptu poslao iznad postavljenog živog zida, a golman crno-belih Kljajić bio je nemoćan. Posle odigranih 45 minuta rezultat je bio izjednačen, 1: 1.

Igralo se samo tri minuta u drugom poluvremenu kada je Petar Grbić doveo Radnički u vođstvo. Šutirao je iskosa, lopta je išla po zemlji i prevarila Kljajića. Gosti su se žestoko bunili kod ovog gola. Smatrali su da je Lazar Ranđelović bio u nedozvoljenoj poziciji i ometao golmana Kljajića, međutim sudija Nikolić priznao je pogodak. Četiri minuta kasnije, u 52. minutu, Ranđelović se upisao u listu strelaca za 3 : 1. Todorovski je pronašao rođenog Leskovčanina, koji se sjajno snašao i povećao prednost svog tima. Partizan je zaigrao organizovanije i agresivnije, međutim golman niškog tima Ristić odbranio je zicer Ivanoviću. Oprobao se i Nikolić iz daljine, ali je Ristić uspeo da izboksuje loptu. Poslednji pokušaj imao je Miletić iz slobodnog udarca, ali je Ristić i ovog puta bio na visini zadatka, i sačuvao svoju mrežu. Utakmica je zavšena rezultatom 3 : 1 i novom pobedom Radničkog nad crno-belima u prvenstvu, ovog puta pred svojim Meraklijama. Ovi rivali igraju i u polufinalu Kupa, gde je u prvoj utakmici na svom terenu slavio Partizan rezultatom 1 : 0. Revanš utakmica igra se 15. maja na Čairu.

Real sa Nišave čvrsto drži drugu poziciju na tabeli sa 41 bodom i još uvek je u igri za titulu, budući da Zvezda ima četiri više, 45 ima Partizan i za Nišlijama zaostaje 11 bodova. U narednom kolu plej-ofa, koje je na programu 25. aprila Radnički će ugostiti Čukarički.

Radnički Niš: Ristić, Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević, Bondarenko, Drinčić, Grbić (od 83. minuta Aleksandar Jovanović), Stojanović (od 73. minuta Aleksa Jovanović), Ranđelović, Haskić (od 87. minuta Nikodijević);

Partizan: Kljajić, Miletić, Ostojić, Valijente (od 23. minuta Marković), Vulićević, Pantić, Ivanović (od 76. minuta Ndžaj), Zdjelar, Smiljanić, Gomes (od 74. minuta Ilić), Nikolić.

Ključne reči: fk radnički niš , FK Partizan , fudbal , sport , superliga , čair ,