Pešić het-trikom presudio Radničkom

Anđela Perić 2017.

U okviru 16. kola Superlige fudbaleri niškog Radničkog poraženi su na svom terenu od ekipe Crvene zvezde rezultatom 0:4. Junak crveno-belih bio je Aleksandar Pešić, dok se pored njega u listu strelaca upisao i Gelor Kanga.

Prvih 25 minuta protekli su bez mnogo šansi. U 25. minutu prva je pripretila Zvezda i postigla gol. Milić je dodao do Kange, koji je prosledio loptu u mrežu. Igrao se 28. minut kada se Arsić oprobao, međutim, njegov udarac završava preko gola. U 37. minutu Pešić postiže svoj prvi pogodak na ovoj utakmici. Kanga ga je sjajnom loptom pronašao; iz duela sa golmanom Živkovićem Nišlija je izašao kao pobednik i duplirao vođstvo Crvene zvezde. Samo četiri minuta kasnije, sudija je dosudio penal za beogradski tim. Pešić rutinski postiže drugi gol i postavlja konačan rezultat u prvom poluvremenu − 0:3 za goste iz Beograda.

Nekoliko minuta nakon početka drugog poluvremena Adžić se našao u prilici da poveća prednost Zvezde, ali je golman niškog tima Živković bio na visini zadatka i odbranio taj udarac. Radnički je najbliži golu bio u 69. minutu. Prvo je šutirao Arsić, pa onda i Stojanović. Golman Crvene zvezde Borjan odbranama je sačuvao svoj gol. U 71. minutu Rodić je centrirao ka Miliću, međutim, golman Živković spasio je svoj tim. Tri minuta kasnije, Pešić postiže het-trik. Izašao je sam pred Živkovića, driblinzima ga izbacio iz igre i poslao loptu u praznu mrežu. Utakmica je završena rezultatom 0:4 i pobedom Crvene zvezde, koja iz Niša odnosi ceo plen.

IMG 20171105 WA0007

Radnički se nalazi na osmoj poziciji sa 23 boda, dok je Zvezda lider tabele sa 43.

Radnički Niš: Živković, Simunović, Raspopović, Mijailović, Kovačević (od 70. minuta Aleksa Jovanović), Aleksandar Jovanović (od 63. minuta Saša Stojanović), Noma, Arsić, Mrkić (od 79. minuta Ristić), Slaviša Stojanović;

Crvena zvezda: Borjan, Savić, Stojković, Babić, Račić, Rodić, Krstičić (od 52. minuta Luka Ilić), Kanga (od 85. minuta Radonjić), Adžić (od 69. minuta Milijaš), Milić, Pešić.

Ključne reči: fk radnički niš , crvena zvezda , meraklije , radnički , radnicki nis ,