Radnički preokretom savladao Javor

Marko Mitić 2019.

Fudbaleri Radničkog zabeležili su pobedu u trećem kolu Linglong Superlige Srbije, pošto su 3. avgusta na stadionu Čair savladali ekipu Javora iz Ivanjice rezultatom 2 : 1 (2 : 1). Ovo je druga pobeda nišlija ove sezone.

Posle poraza od Crvene zvezde, fudbaleri Radničkog vratili su se na pobednički kolosek. Međutim, iako se očekivalo da ostvare rutinsku pobedu, prvu šansu na meču imao je kapiten Javora Kolaković, koji je posle kornera zahvatio loptu u vazduhu, ali je na sreću golmana Petrovića ona otišla preko gola. Prvu šansu za domaćina imao je Mihajlović, kada je njegov udarac izblokirala gotujuća odbrana. U 14. minutu Jirka je šutirao sa distance, lopta je na putu do gola pogodila jednog fudbalera Javora i prošla pored stative. Pošto su imali prvu šansu na meču, gosti iz Ivanjice postigli su i prvi pogodak. Dolmagić je u 17. minutu uputio upotrebljiv centaršut, a loptu je na drugoj stativi dočekao Sević i poslao je u dalji ugao pored nemoćnog Petrovića.

Izjednačenje je stiglo deset minuta kasnije. U duelu su bili Kolaković i Mihajlović, kada je sudija Piper pokazao na belu tačku. Mihajlović je preuzeo odgovornost i rutinski poslao loptu po sred gola za 1 : 1. Već nakon pola sata igre viđena je i prva izmena kod nišlija. Čumića je zbog povrede zamenio Knežević. Do kraja prvog dela igre obe ekipe imale su šansu, ali je rezultat na semaforu ostao isti. Prvo je Kuljević šutirao iz daljine, ali se istakao golman domaćih Petrović, dok je na drugoj strani neprecizan bio Jirka. Kada je četvrti sudija pokazao da će se u prvom poluvremenu igrati još jedan minut, igrač Javora Piščević se okliznuo u svom kaznenom prostoru i loptu dodirnuo rukom, pa je dosuđen penal. Mihajlović po drugi put uzima loptu i postiže svoj drugi gol na meču, a ispostaviće se da na taj način postavlja i konačan rezultat meča.

Drugo poluvreme bilo je znatno manje dinamično od prvog. U prvih deset minuta nije se dogodilo ništa značajno. Prva prilika viđena je tek u 58. minutu, kada je Bondarenko šutirao ka golu Jevrića, koji je bio uspešan u odbrani. Najveću šansu za izjednačenje Javor je propustio u 60. minutu, kada se Mrkaić probio sam do golmana Petrovića i šutirao levom nogom, ali je loptu poslao preko prečke. Da je jedan od boljih golmana u ligi, Jevrić je pokazao odličnom intervencijom posle akcije Tomića i Jirke, kada je Knežević uputio jak udarac ka golu. Trener Javora Bondžulić probao je izmenama da osveži ekipu, pa je na teren poslao iskusnog Cvetkovića, koji je svojim preciznim dodavanjima pravio probleme domaćim igračima. I trener Krunić odlučio je da napravi promene, pa su u igru ušli iskusni Stojanović i Haskić, a teren su napustili dvostruki strelac Mihajlović i Tomić.

Nije mnogo vremena bilo potrebno Haskiću da dođe do prve prilike. Nakon dodavanja Batrovića njegov udarac glavom završio je u naručju Jevrića. U 81. minutu Javor je opet pripretio, kada je Mrkaić šutnuo loptu pored desne stative Radničkog. Poslednju šansu za izjednačenje gosti su imali u 92. minutu, kada je Cvetković iz slobodnog udarca sa 17 metara prebacio loptu preko živog zida. Ipak, Petrović je paradom odbio loptu i tako sačuvao bodove svojoj ekipi.

67488043 2350999314995470 2747843990635151360 n

Nakon utakmice na konferenciji za novinare prvi se obratio trener Javora Ivan Bondžulić i čestitao ekipi Radničkog na pobedi. Rekao sam svojoj ekipi da nikada neću izjaviti da sam zadovoljan nakon poraza, kazao je. Znam da možemo mnogo bolje, čestitam im na zalaganju i nadam se da će bodovi doći u što kraćem perioduZa oba trenera ova utakmica bila je vrlo emotivna zbog toga što su jako dobri prijatelji, a i dugo su radili zajedno. Bondžulić je čak sedam godina bio pomoćnik Kruniću.

Trener Radničkog Simo Krunić rekao je da su njegovi igrači odigrali veoma tešku i otvorenu utakmicu. Javor je napravio dobru ekipu, igrali su napadački i otvoreno, a nama je u pojedinim momentima nedostajalo snage, istakao je. Moramo mnogo više da radimo i da se što bolje pripremimo za narednu utrakmicu. Ekipa Radničkog dočekaće na Čairu narednog vikenda beogradski Voždovac.

Radnički: Petrović, Todorovski, L. Đorđević, S. Đorđević, Ostojić, Bondarenko, Batrović, Čumić (od 30. minuta Knežević), Tomić (od 86. minuta Stojanović), Jirka, Mihajlović (od 76. minuta Haskić).

Javor: Jevrić, Dolmagić, Jevremović, Amanović, Kolaković, Krnić (od 73. minuta Cvetković), Kuveljić, Petković, Piščević (od 86. minuta Marković), Sević (od 65. minuta Jovanović), Mrkaić.

Ključne reči: fk radnički niš , FK Javor , sport , fudbal , Linglong Super liga , preokret , Stadion Čair , Niš ,