Novi trijumf Radničkog u Superligi

Anastasija Arvai 2019.

Fudbaleri Radničkog u četvrtom kolu Linlong Superlige Srbije ostvarili su još jednu pobedu. U utakmici odigranoj 10. avgusta protiv FK Voždovac, na stadionu Čair, nišlije su rezultatom 2 : 1 trijumfovale po treći put uzastopno.

Foto; Staša Arvai

Na konferenciji za novinare trener Voždovca Radomir Koković čestitao je treneru Radničkog Simi Kruniću na pobedi. Krunić je uzvratio čestitke i izjavio da je utakmica bila jako teška. Nismo zadovoljni kako smo, pre svega, trčali. Mislim da je to naš problem ta fizika gde ne možemo da odgovorimo na sve zadatke, kazao je Krunić. Na pitanja novinara šta se desilo s Nomom, Krunić je izjavio da je on već duže povređen. Povredio se protiv Proletera, jer ima problem s ligamentima kolena, tako da mi na njega nećemo moći da računamo, rekao je Krunić.

Utakmica Superlige krenula je laganim tempom. Prvu šansu u 5. minutu imao je Batrović, a drugu Filip Knežević u 12. minutu. Obe šanse su propušene. Ipak, u 34. minutu Radnički je došao u vođstvo, pošto je Stefan Mihajlović svojim četvrtim golom u ovoj setoni doneo prednost ekipi Sime Krunića.

meraklije                                                                                                                                                       Foto: Staša Arvai

Na samom startu drugog poluvremena Voždovac stiže do izjednačenja. Igrao se 51. minut kada je Jevtić iskoristio svoju šansu i zatresao mrežu domaće ekipe. Prva izmena u ekipi Radničkog viđena je u 54. minutu, kada je Kneževića zamenio Tomić. Nedugo zatim teren je napustio i iskusni Stojanović, a umesto njega ušao je Haskić. Žuti karton u 64. minutu dobija Strahinja Bošnjak, fudbaler Voždovca. U 68. minutu izvršena je i treća izmena kod niške ekipe. Batrović je ustupio mesto Melegu. Ključni momenat utakmice se dogodio u 74. minutu kada je Mihajlović uposlio Jirku koji je istrčao sam ispred golmana Trkulje i rutinski ga savladao za novu prednost Radničkog.

U 78. minutu i trener Voždovca Koković pravi zamenu. Krasić je svoje mesto ustupio Mašoviću. Četiri minuta kasnije Hajdin zamenjuje Daničića. Žuti karton dobija i fudbaler domaćih, Lazar Đorđević. Pred sam kraj utakmice, Voždovac je propustio najbolju priliku za bod. U 86. minutu penal Nišića odbranio je Nikola Petrović i time sačuvao pobedu svog tima.

Radnički: Petrović, Knežević (od 54. minuta Tomić), S. Đorđević, Ostojić, Stojanović (od 60. minuta Haskić), Todorovski, L. Đorđević, Bonadrenko, Mihajlović, Jirka, Batrović (od 68. minuta Meleg).

FK Voždovac: Trkulja, Bošnjak, Stojčev, Nišić, Lasickas, Mikić, Jevtić, Purtić, Nikolić, Krasić (od 78. minuta Mašović), Hajdin (od 82. minuta Daničić).

Ključne reči: fk radnički niš , FK Voždovac , sport , fudbal , superliga , čair , radnički ,