Radnički posle preokreta poražen od Vojvodine

Marko Mitić 2019.

U derbiju osmog kola Linglong Superlige Srbije, fudbaleri Radničkog poraženi su na svom terenu od ekipe Vojvodine rezultatom 1 : 2 ( 1 : 1 ). Ovo je ekipi sa Čaira bio drugi uzastopni poraz.

Posle poraza od Čukaričkog u prošlom kolu izabranici Milorada Kosanovića upisali su novi neuspeh. Prva prilika na meču donela nam je i pogodak. Igrao se 9. minut kada je novajlija Pantelić šutirao i lopta je stigla do Mihajlovića, koji je iz neposredne blizine savlado golmana Vojvodine Rockova. U 14. minutu niški tim umalo nije stigao i do drugog gola. Đorđević je prošao po levoj strani, pokušao da proigra Čumića, ali lopta je završila u naručju golmana gostiju. Do kraja prvog poluvremena potpuna dominacija ekipe iz Novog Sada. Najpre je u 18. minutu pokušao Stojković, ali je njegov šut završio daleko od gola Radničkog. Na narednu priliku se nije dugo čekalo, samo minut kasnije i Đuričin šutira neprecizno. Inicijativa se isplatila u 34. minutu, kada je bivši igrač niškog tima Drinčić odličnim centaršutom pronašo Matića kome nije bilo teško da loptu glavom pošalje u malu mrežu golmana Petrovića. Ovo je šesti gol u sedam utakmica za iskusnog Matića.

Posle tog izjednačujućeg pogotka igra na terenu, ali i van njega se zaoštrila. Malo pre nego što je sudija Simović označio kraj prvog dela meča, treneri dveju ekipa su ušli u manju raspravu. Te čarke su se prenele i na put ka svlačionici, pa je trener Vojvodine Nenad Lalatović dobio žuti karton. Da mu navijači Radničkog nisu oprostili odlazak sa Čaira videlo se i pre početka drugog poluvremena. Lalatović je krenuo u raspravu sa njima i zaradio drugi žuti karton, samim tim i crveni. Do kraja utakmice ekipu Vojvodine vodio je pomoćni trener Šarac.

71013852 2502759539958608 6128598571076812800 n

Prvu priliku u drugom delu meča imao je Drinčić kada je sa nekih 25 metаra šutirao veoma neprecizno. U 56. minutu trener Kosanović je bio primoran da napravi prvu promenu. Povređenog Đorđevića zamenio je Stevanović. To je značilo i da će Bondarenko sa mesta štopera morati da pređe na bekovsku poziciju. Veliku šansu za preokret Vojvodina je imala u 58. minutu kada su kombinovali Stojković i Đuričin, koji je uposlio Matića, međutim golman domaćih  se istakao sjajnom intervencijom. Usledilo je nekoliko promena na obe strane. U većem delu drugog poluvremena igralo se između dva šesnaesterca. Velika borba na sredini terena donela je i nekoliko oštrijih startova koji su kažnjeni žutim kartonima. Ipak, u 77. minutu ekipa iz Novog Sada dovodi do potpunog preokreta. Rezervista Nikolić dodao je loptu desnom beku Devetku, koji je povukao nekoliko koraka a onda je iz daljine uputio pravu bombu. Golman Peterović je imao loptu na ruci, ali je izostala dobra reakcija, pa je lopta završila u njegovoj mreži.

Navijačima Radničkog bilo je jasno da će teško doći do izjednačenja kada su ostali sa desetoricom na terenu. U 83. minutu strelac gola Mihajlović zaradio je drugi žuti karton i završio utakmicu pre njenog kraja. Niški tim se nije predavao i uspeo je da dođe do šanse za poravnanje. Na isteku 90. minuta Knežević je glavom vratio loptu Haskiću koji je takođe glavom pokušao, ali je njegov udarac izblokiran. Poslednji šut viđen je u dubokoj nadoknadi vremena, kada je Knežević iskosa šutirao daleko iznad gola Rockova. Utakmica je završena rezultatom 1 : 2.

70391706 1308101542678101 6925570065412653056 n

Nakon utakmice na konferenciji za novinare pojavili su se pomoćni trener Vojvodine Dragan Šarac i šef struke Radničkog Milorad Kosanović. Šarac je istakao da je utakmica bila puna naboja i tenzije, što se i očekivalo. Duel dva dobra protivnika − Radnički je bolje ušao u meč, postigao gol na samom startu. Mi smo uspeli da se vratimo i da izjednačimo do kraja prvog poluvremena. U nastavku smo pokušali sa kontrama i polukontrama. Stvorili dve šanse, jednu promašili, drugu pogodili i sasvim zasluženo trijumfovali. Čestitao bih obema ekipama na velikoj borbi i zalaganju, rekao je Šarac. Inače, on se na konferenciji pojavio pošto je trener Lalatović dobio crveni karton i nije imao pravo da se obrati novinarima posle utakmice.

Kosanović nije bio zadovoljan novim porazom svoje ekipe. Očekivali smo neizvesnu i tvrdu utakmicu, nismo iskoristili naše šanse i dobili smo dva gola. Nije dobro tako gubiti utakmice, ali ako ima nešto dobro, to je da smo počeli da ličimo na tim. Daleko smo od onoga što jedan ozbiljan treba da radi na terenu. Imamo ovu jesen da se zadržimo u gornjem delu tabele, pa ćemo onda videti koliko i šta možemo, zaključio je Kosanović.

Podsećamo da je Kosanović ekipu iz Niša preuzeo od Sime Krunića pre samo nekoliko nedelja. U klub su stigla i nova pojačanja pred sam kraj prelaznog roka. Ekipa Radničkog jača je za Pantelića i Sulaku. Obojica su bili na terenu i pokazali da će biti pojačanja.

Ovim porazom Radnički je ostao na 13 bodova, dok je ekipa sa severa Srbije došla na konto od 19 bodova i privremeno preuzela prvo mesto na tabeli. Sledeći meč ekipa iz Niša igra sa Inđijom na gostovanju, a onda na Čair stiže beogradski Partizan.

Radnički: Petrović, Đorđević (od 56. minuta Stevanović), Ostojić, Bondarenko, Todorovski, Sulaka, Pantelić, Batrović ( od 61. minuta Meleg), Čumić ( od 87 minuta Knežević), Haskić, Mihajlović.

Vojvodina: Rockov, Stojković, Veselinović, Saničanin, Devetak, Drinčić, Đurišić ( od 85. minuta Topić), Bojić, Đuričin ( od 61. minuta Gemović), Eze, Matić ( od 75. minuta Nikolić).

Ključne reči: FK Vojvodina , fk radnički niš , Stadion Čair , Linglong Super liga , sport , fudbal , derbi ,