Radnički ubedljivo poražen od Partizana

Marko Mitić 2019.

U derbi utakmici desetog kola Linglong Superlige Srbije 28. septembra fudbaleri Radničkog ubedljivo su poraženi na stadionu Čair od ekipe Partizana rezultatom 4 : 1 (2 : 1).

U reviji golova crno-beli uspeli su da dominantnom igrom odnesu tri boda iz Niša. Već u 5. minutu utakmice gosti su imali prvu šansu. Suma je proigrao Sadika, koji je izbio ispred gola Radničkog, ali na sreću navijača niške ekipe lopta je prošla pored leve stative. Svoju prvu priliku Radnički je imao u 8. minutu. Posle greške Ostojića, Čumić je na sredini terena proigrao Kneževića, koji je šutirao ka golu, ali dobro postavljeni golman gostiju Stojković u svom stilu sačuvao je mrežu. Ipak, mreža beograđana se ubrzo zatresla. U 10. minutu, posle kornera, Knežević je opet pokušao, ali je lopta na putu do gola pogodila ruku Zdjelara, pa je sudija Široki pokazao na belu tačku. Siguran izvođač penala bio je Haskić. Međutim, posle tog gola igra Radničkog kao da se raspala. Igrao se 19. minut kada je Zdjelar uposlio Miletića, a on dodao loptu Sumi, koji je iz neposredne blizine promašio gotovo prazan gol.

Izjednačujući pogodak Partizana dogodio se malo kasnije, kada je Natho rutinski izveo penal i savladao Petrovića u 22. minutu utakmice. Dominacija beogradske ekipe se nastavila, pa se u 28. minutu dogodio potpuni preokret. Ovoga puta precizan je bio Sadika za 2 : 1 za goste. Veliku šansu za izjednačenje imao je tim sa Čaira u nadoknadi vremena, kada je dosuđen slobodan udarac na nekih 25 metara od gola Partizana. Meleg je pokušao da iznenadi Stojkovića šutom u njegov bliži ugao, ali je lopta prošla pored stative.

eradnickii

Na početku drugog poluvremena trener domaćih Kosanović umesto Bondarenka na teren je poslao Stevanovića. Međutim, Partizan je realizovao već prvu šansu za gol. Naime, Suma je prihvatio loptu na nekih 40 metara od gola Radničkog, prošao nekoliko igrača i levom nogom loptu poslao u mrežu za 3 : 1. Naredna prilika viđena je u 59. minutu igre, kada je opet Sadik šutirao, ali je Petrović odbranio. Usledile su izmene i neiskorišćena šansa za Asana.

U 66. minutu prekinuta je utakmica, pošto su navijači Partizana krenuli sa uvredljivim pevanjem na račun predsednika Fudbalskog saveza Srbije Slaviše Kokeze. Nakon što je meč nastavljen, Partizan je iskoristio svoju terensku inicijativu da u 77. minutu postavi konačan rezultat meča. Rezervista Šćekić je oduzeo loptu na sredini terena, dodao za još jednog igrača sa klupe Markovića, koji je punim sprintom došao do šesnaesterca i dodao loptu Sumi, a on je ponovo proigrao Sadika, koji je na taj način postigao svoj drugi gol na meču. Do kraja meča Partizan je imao loptu u posedu i nekoliko šansi da uveća prednost, ali je rezultat ostao 4 : 1.

Trener tima iz Humske, Savo Milošević, zadovoljan pobedom i odličnom igrom svog tima, istakao je da je ovo važan trijumf u seriji teških utakmica za njegov tim. Očekivali smo jak Radnički na ovom vrlo neugodnom gostovanju, ali smo odigrali dosta kvalitetno, osim u uvodnim minutima, kazao je. Stvorili smo mnogo prilika i bili danas bolji, pa smo i zasluženo slavili. Radnički nije uspeo da pruži očekivan otpor nakon dve vezane pobede u ligi i kupu. Strateg Radničkog, Milorad Kosanović, izvinio se navijačima za, kako kaže, veoma slabu partiju ekipe sa Čaira. Ekipa kao što je Radnički, koja hoće na vrh srpskog fudbala, ne može ovako da prima golove i da sama sebe pobeđuje. To je ispod svakog nivoa, zaključio je Kosanović.

sava

Radnički je ovim porazom ostao na 16 osvojenih bodova i posle nekompletnog kola nalazi se na 6. mestu. U sledećem kolu ekipa iz Niša gostuje ekipi Mačve u Šapcu.

Radnički: Petrović, Ostojić, Đorđević, Bondarenko (od 46. minuta Stevanović), Todorovski, Knežević, Meleg (od 60. minuta Mihajlović), Pantelić (od 88. minuta Miloradović), Sulaka, Čumić, Haskić.

Partizan: Stojković, Urošević, Pavlović, Ostojić, Miletić, Zdjelar, Natho (od 60. minuta Šćekić), Asano, Suma (od 79.minuta L. Pavlović), Tošić (od 74. minuta Marković), Sadik.

Ključne reči: fk radnički niš , FK Partizan , fudbal , sport , Linglong Super liga , derbi , Stadion Čair , čair , Niš , Srbija , klub , ekipa ,