Radnički ubedljiv protiv Napretka

Jovan Živković 2019.

Radnički Niš vezao je drugu uzastopnu pobedu u Superligi Srbije u utakmici protiv kruševačkog Napretka na stadionu Čair, i to sa rezultatom 4 : 1. Dvostruki strelac za domaće bio je Stefan Mihajlović, dok su se u strelce upisali još i Nermin Haskić i Erik Jirka. Pogodak za Napredak postigao je Nemanja Kojić. Radnički je sa 22 boda ostao na šestom mestu tabele.

Radnički je od samog starta preuzeo inicijativu. Ipak, prvi gol bio je poklon gostiju. Ermin Haskić koristi grešku protivnika i sigurnim šutem matira golmana u šestom minutu utakmice. Nekoliko minuta nakon gola svoju šansu imaju i kruševljani. Ivanović šutira iz slobodnog udarca, ali lopta ostaje na prečci. Nakon neiskorišćenih šansi u 16. minutuMilošević brani šut Riote, no odbijena lopta dolazi u noge Mihajlovića koji je smešta pravo u mrežu. Radnički nastavlja da niže pogotke u ostatku meča, stvarajući šansu za šansom. Akcija u 36. minutu krunisana je golom, a krunu je postavio Mihajlović koji se svojim drugim golom na meču osamio na vrhu liste strelaca sa devet pogotka. Poslednje minute meča obeležila je jaka bakljada navijača Radničkog, ali i molba organizatora da gostujući navijači sklone bugarsku zastavu. Rezultat je ostao nepromenjen na poluvremenu.

Drugo poluvreme počelo je uklanjanjem sporne zastave i inicijativom domaćina, ali samo u uvodnim minutima. Ista ta inicijativa prelazi u noge igrača Napretka čiji igrači svakom novom šansom pritiskaju Radnički. Tek u 83. minutu Napredak uspeva da savlada Petrovića, nakon zaista odlično izvedene akcije koju je iskusno realizovao Nemanja Kojić. Iako su imali solidnu prednost svega par minuta pre kraja meča, niški fudbaleri ustremili su se na gol gostiju odlučni da im uruče poslednji poklon. Samo četiri minuta nakon gola kruševljana domaćini postižu pogodak. Prvo je Meleg, koji je ranije zamenio Pantelića, promašio celu loptu, da bi, odmah zatim, njegovu grešku ispravio Jirka, postavljajući konačan rezultat utakmice.

aaaaaaaaaaaaaaa

Konferencija za novinare; Foto: Dragan Jevremović

Kosanović je kasnije na konferenciji izneo mišljenje da njegov tim počinje da napreduje Prošlo je određeno vreme u kom smo radili na nekim stvarima, a ove dve nedelje su bile upravo ono što nam je najpotrebnije, dodao je Kosanović, zaključivši da je kriza rezultata iza njih. Njegov kolega sa klupe Napretka, Predrag Rogan uputio je čestitku svom današnjem protivniku, usput kritikujući svoje igrače zbog dva poklonjena gola. Radnički je bio dominantan u prvom poluvremenu i u kontaktu i u duelu i u agresiji za šta su se verovatno i pripremali, konstatovao je Rogan.

Glavni sudija meča bio je Miloš Đorđić, dok su njegovi pomoćnici bili Dragan Bogićević, Miloš Miškeljin i Novica Anđelovski. Radnički se sada nalazi samo na bod zaostatka za Partizanom, a dva boda od mesta koje vodi u Evropu. U sledećem kolu Radnički će biti gost prestonice gde će ga dočekati Rad sa pretposlednjeg mesta.

Ključne reči: radnički , radnicki nis , fudbal , sport , napredak ,