Radnički poražen od Crvene zvezde na Čairu

Tamara Radovanović 2019.

Fudbalski klub Radnički poražen je u 17. kolu Superlige, pošto je Crvena zvezda slavila na Čairu rezultatom 2 : 0.  Golove za tim iz Beograda postigli su Ben i Vukanović.

Prvi gol za gostujući tim postigao je Ben u 40. minutu, a aktuelnom šampionu Srbije posao je olakšan u 71. minutu, kada je sudija Simović dodelio Ostojiću crveni karton. Sa igračem više, beograđani su šest minuta kasnije postavili i konačan rezultat meča, kada se Vukanović oslobodio odbrane Radničkog i lako završio posao u direktnom duelu sa golmanom domaćih Petrovićem. Igrači Radničkog, pre svega Haskić i Čumić, imali su svoje prilike, ali ih nisu uspešno realizovali.

Inače, navijači beogradskog kluba skandirali su ubijenom navijaču Crvene zvezde, Marku Ivkoviću, pošto se pre dva dana navršilo pet godina od njegovog ubistva u Istanbulu. Skandiranje Markovog imena čulo se i sa juga.

Uprkos porazu, Radnički je ostao na sedmoj poziciji na tabeli i u sledećem kolu, koje se igra narednog vikenda, gostovaće Javoru u Ivanjici

Ključne reči: sport , fudbal , radnicki nis , crvena zvezda , čair , Niš , poraz , Srbija , ben , vukanović , gol ,