Goleada i preokret Radničkog protiv Rada

Marko Mitić 2020.

U 28. kolu Linglong Superlige Srbije fudbaleri Radničkog preokretom su savladali ekipu Rada rezultatom 4 : 3 na stadionu Čair. Utakmicu je obeležio Nikola Čumić, koji je postigao dva gola.

Posle prošlonedeljnog nerešenog rezultata u Kruševcu protiv Napretka i ispadanja iz Kupa Srbije porazom od Čukaričkog, Radnički je meč protiv Rada dočekao gotovo u potpunosti bez odbrane, pošto su Maslać i Stevanović bili suspendovani, dok je Đorđević povređen. To se i te kako videlo na terenu i ekipa Rada je prve velike šanse imala u 8. i 11. minutu, kada je Zogović šutirao, a Ristić oba puta odbranio. Već nakon narednog napada gosti su poveli. Milošević se pridružio napadu, prošao po levoj strani i uputio centaršut ka Trifunoviću, koji je glavom loptu poslao u mrežu domaćina. Novi gol na Čairu viđen je u 20. minutu i opet u mreži Radničkog. Kaluđerović je umakao uzdrmanoj odbrani niške ekipe i uvećao prednost Rada na 2 : 0.

Od tog trenutka Radnički je zaigrao povezanije na sredini terena. To se odrazilo na rezultat, pošto je Čumić na isteku 27. minuta karakterističnim solo prodorom prošao pored odbrambenih fudbalera gostiju i smanjio zaostatak (2 : 1). Čumić je zaslužan i za izjednačujući pogodak. Mihajlović je uposlio Čumića u prostor koji prebacuje golmana Markovića, ali je jedan igrač Rada izbacio loptu sa same gol linije. Međutim, na pravom mestu našao se Mihajlović koji je doneo poravnanje rezultata (2 : 2). Do potpunog preokreta tim sa Čaira mogao je u 43. minutu kada je Ćumić pogodio stativu. Međutim, to nije bila poslednja šansa u prvom poluvremenu, jer je u nadoknadi Subotić šutirao iz okreta, ali se Marković istakao odbranom i na pauzi je rezultat ostao nerešen.

IMG 20200608 101201Foto: Marko Mitić

Drugo poluvreme počelo je gotovo identično kao i prvo. Rad je krenuo u ofanzivu, a u 51. minutu Kaluđerović je svojim drugim golom doneo prednost svom timu (3 : 2). Niška ekipa je ponovo imala spreman odgovor. Igrao se 55. minut kada je posle kornera lopta došla do mladog rezerviste Mitrovića, koji je prevario svog čuvara, uputio udarac po zemlji u dalji ugao Markovića i na semaforu je opet bio egal (3 : 3). Ono što je pokvarilo goleadu jeste teška povreda igrača Rada Tanasijevića, koga je zadobio otvoreni prelom noge.

Usledila je prilično nepovezana igra obeju ekipa, a Rad je utakmicu zavrišo sa igračem manje. Petrović je u 77. minutu zaradio drugi žuti karton i sudija Stojiljković mu je pokazao put u svlačionicu. Trostruke izmene oba trenera pokazale su da su timovi izgubili na svežini, ali to očigledno nije važilo i za Čumića, koji je u 86. minutu, uz asistenciju Mitrovića, sa svega pet metara, zabio loptu u mrežu i tako doneo svom timu potpuni preokret, ali i pobedu (4 : 3). Poslednju šansu da izjednače rezultat igrači iz Beograda propustili su u poslednjim sekundama utakmice, kada je Dobrijević šutirao glavom, ali je lopta na završila pored stative.

Nakon utakmice, treneri obeju ekipa poželeli su brz oporavak Tanasijeviću. Trener Radničkog Radoslav Batak kazao je da je utakmica bila otvorena i da je rezultat mogao da bude i drugačiji. Brzo smo primili dva gola, ali uspeli smo da se vratimo i budemo bolji za taj jedan gol. Umor, povrede i suspenzije su nam dosta otežale, ali moram da budem zadovoljan. Ponovo je prevagu napravio Nikola Čumić, koji je još jednom pokazao svoj raskošni talenat, rekao je Batak. Trener Radničkog je šansu pružio mladim igračima, pa su zaigrali Bjeličić, Miloradović, Sićović, Nedeljković, kao i Mitrović, koji postigao i gol.

Sa druge strane, trener Rada Marko Momčilović bio je zadovoljan izdanjem svoje ekipe. Dobro smo krenuli, poveli smo sa 2 : 0, usledila je velika greška Dobrijevića i utakmica je dobila drugi tok. Uspeli smo da povedemo i sa 3 : 2, ali smo popustili i dozvolili Radničkom da preokrene. Uzdrmala nas je i povreda Tanasijevića, kome želim što brži oporavak, zaključio je Momčilović.

Radnički posle ove pobede ima 46 bodova i nalazi se na 6. mestu, dok je ekipa Rada ostala na 15 bodova i nalazi se na pretposlednjem mestu tabele. Ipak, Građevinari ne moraju brinuti za opstanak, s obzirom na to da ove godine neće biti ispadanja iz lige. Ekipa iz Niša narednog vikenda gostuje u Surdulici ekipi Radnika, dok će u poslednjem kolu na Čairu gostovati ekipa TSC iz Bačke Topole. Podsećamo, zbog prekida prvenstva usled pandemije virusa korona, ove sezone neće biti plej-ofa i plej-auta.

Ključne reči: fk radnički niš , fk rad , Linglong Super liga , Stadion Čair , preokret , goleada , sport , fudbal , čair , Niš ,