Radnički završio sezonu pobedom i oproštajem Stojanovića

Dragan Jevremović 2020.

Fudbaleri Radničkog su u poslednjem kolu Linglong Superlige savladali ekipu TSC-a na Čairu, rezultatom 3 : 1. Meč je, osim golova, obeležio emotivni oproštaj kapitena Radničkog Saše Stojanovića od profesionalne karijere.

Posle dve vezane pobede Radničkog nad ekipama Rada i Radnika, meč sa timom iz Bačke Topole nije imao rezultatski značaj, te su obe ekipe rasterećeno ušle u utakmicu. Posle uvodnih odmeravanja snaga usledio je šok za goste − Grabež je u roku od tri minuta dobio dva žuta kartona, pa je TSC od devetog minuta igrao sa igračem manje. Nakon toga, domaći su preuzeli inicijativu i poveli u 14. minutu. Dobru loptu Letića u gol je poslao Čumić, koji je već u 18. minutu imao solo prodor po levoj strani i centrirao za Mihajlovića koji je duplirao prednost Radničkog.

Od tog trenutka malo se smanjio intenzitet igre Radničkog, pa su gosti počeli više da napadaju. Upornost im se isplatila u 26. minutu, kada je, posle nešto lošije intervencije golmana Ristića, kapiten Tomanović volejom sa ivice šesnaesterca smanjio zaostatak na 2 : 1. U 31. minutu Čumić je imao odličnu solo akciju, ali njegov udarac je završio iznad gola. Međutim, pred kraj prvog dela igre Čumićev precizan pas Mihajlović je rutinski poslao u mrežu za 3 : 1.

Na samom početku drugog poluvremena Subotić je poslao loptu za Stojanovića, koji je šutirao iznad gola. Igrao se 59. minut kada je Tumbasević pogodio golmana Ristića, od koga se lopta odbila, udarila o prečku i otišla u korner. Samo minut kasnije, Mihajlovićevu loptu sa gol linije izbacio je odbrambeni igrač TSC-a. U 62. minutu izašao je kapiten Radničkog Saša Stojanović, kome je ovo bila poslednja sezona u profesionalnom fudbalu, posle 145 mečeva i 26 golova u dresu Radničkog. Publika je skandirala njegov nadimak Caki. Imao je TSC priliku u 83. minutu, ali Lukićev udarac otišao je pored desne stative. Minut kasnije teren je napustio i Čumić, koji će od naredne sezone nositi dres Olimpijakosa. On se oprostio od navijača Radničkog jednim pogotkom i dve asistencije. Nakon velike gužve u šesnaestercu Radničkog, kada je Silađi poslao loptu preko gola, rezultat je ostao 3 : 1.

radnickitschorhtroeFoto: Marko Mitić

Nakon meča, trener Radničkog Radoslav Batak sumirao je sezonu i kazao da je zadovoljan njenim završetkom. Izvukli smo sezonu i završili na petom mestu, a da je prvenstvo igrano u ranije predviđenom formatu, sigurno bismo zakomplikovali zbivanja na vrhu tabele i borbu za evropske pozicije, rekao je Batak i dodao da su tri omladinca u postavi budućnost ovog kluba. Debitovao je Sekulić i to su svakako prave stvari za Radnički. U ovom finišu sezone smo stvarno dobro igrali i da nije bilo onog nesrećnog poraza u Kupu od Čukaručkog, utisak bi bio još bolji. Naš kapiten Stojanović je otišao u penziju predivnom igrom i pobedom, a Čumić se oprostio u velikom stilu, zaključio je Batak, koji će najverovatnije i sledeće sezone predvoditi Radnički sa klupe.

Šef stručnog štaba TSC-a Zoltan Sabo čestitao je Radničkom na pobedi, kao i svojim igračima na dobro odigranoj partiji. Mislim da smo i večeras pokazali da smo sa pravom u vrhu tabele. Iza nas je sjajna sezona i ova utakmica neće pokvariti utisak, kazao je Sabo.

Radnički je sezonu završio na petom mestu, dok je ekipa TSC-a završila kao četvrtoplasirana i učestvovaće u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Ključne reči: radnicki nis , čair , sport , fudbal , Linglong Super liga , tsc , Niš , saša stojanović , izveštaj ,