Pretraga

Fudbal

Radnički do sva tri boda protiv Partizana

Miloš Papović 27.10.2020. Komentari

U okviru 12. kola „Linglong” Superlige fudbaleri Radničkog su na stadionu „Čair” dočekali ekipu Partizana i tom prilikom slavili sa 1 : 0. Jedini gol na meču postigao je Dušan Pantelić. Utakmica je odigrana bez prisustva publike zbog nepovoljne epidemiološke situacije.

Fudbaleri Radničkog su uspeli da zabeleže pobedu na domaćem terenu protiv teškog protivnika iz Beograda. Nakon dva remija ekipa Milana Đumija Đuričića vratila se na pobednički kolosek. Uvod meča obeležila je mirna igra na obe strane, bez većih prilika. Prvu konkretnu šansu na meču imao je Partizan u 22. minutu kada je Takuma Asano pokupio povratnu loptu koja je završila u rukama golmana Ristića. Domaćin je na prvu šansu čekao sve do 25 minuta kada je Gavrić šutirao u gol Stojkovića koji je lako intervenisao. Do kraja prvog poluvremena šansu je imao mladi Stevanović koji je iskosa sa 16 metara šutirao pored gola domaćina.

U drugom poluvremenu prvi zvanićni meč beleži Holender koji je ušao umesto Filipa Stevanovića. Utakmica se igrala nešto mirnijim tokom sve do 56. minuta kada je Obradović iz ekipe Partizana imao sjajan šut u gornji desni ugao koji je dobrom intervencijom skinuo golman Ristić. Sledeća velika šansa se dogodila u 76. minutu kada Asano ubacio sjajnu loptu za Obradovića koji promašuje sa pet metara. Samo minut kasnije stiže kazna za promašenu šansu. Posle centaršuta Aksentijevića, odbijenu loptu skuplja Pantelić i prelepim udarcem u neodbranjivi ugao golmana Partizana postiže gol i stavlja tačku na meč.

Trener Partizana Alesksandar Stanojević je čestitao Radničkom na pobedi i borbenoj igri. Milan Đuričić trener Radničkog izjavio je da su utakmice sa Partizanom uvek teške. Kontrolisali smo igru prvih 35 minuta, gde se nakon toga Partizan vratio u igru i bio za nijansu bolji u drugom poluvremenu, rekao je Đuričić, dodavši da je zadovoljan igrom svog tima, da su igrali disciplinovano i bolje nego što su očekivali.

Nakon 12 kola ekipa Radničkog ima 21 bod i nalazi se na šestom mestu na tabeli. Narednu utakmicu Radnički gostuje u Ivanjici, ekipi Javora.