Pretraga

Fudbal

Radnički i Rad podelili bodove

Dragan Jevremović 10.5.2021. Komentari

U 36. kolu Linglong Superlige, ekipe Radničkog i Rada odigrale su nerešeno 2 : 2 na stadionu „Čair”. Golove za ekipu Radničkog postigli su Kasalica i Gavrić, dok su strelci za Rad bili Sarić i Kaluđerović.

Meč direktnih konkurenata u borbi za opstanak počeo je veoma uzbudljivo. Prvi pogodak videli smo već u trećem minutu, kada je Đuričković  pokrenuo kontranapad i poslao loptu ka Kasalici, koji je iskoristio brzinu i iz šesnaesterca poslao loptu iza leđa golmana Kahrimana. U 11. minutu Rad je uspeo da poravna rezultat. Kaluđerović je uputio sjajan centaršut, Sarić je bio najviši u skoku i glavom savladao golmana Kojića. Sledeću šansu za Radnički imao je Aksentijević, koji je u 15. minutu  uputio udarac sa distance koji završava pored gola gostiju. U samom finišu prvog poluvremena Kaluđerović je šutirao ka golu Radničkog, ali odbrana je blokirala njegov udarac.

Na početku drugog poluvremena Rad je preuzeo terensku inicijativu, pa su već u 47. minutu imali sjajnu priliku. Kaluđerović je šutirao glavom, međutim, Kojić je bio siguran i uhvatio loptu. Tri minuta kasnije slična situacija. Mladenović je uputio centaršut ali ovoga puta sigurna egzekucija glavom Andrije Kaluđerovića za vođstvo Rada 2 : 1. Nakon ovog pogotka Radnički kreće silovitije u napad, što se isplatilo u 67. minutu kada je golman Kahriman oborio rezervistu Trifunovića u svom šesnaestercu, a sudija Jovanović pokazao na belu tačku. Gavrić je preuzeo odgovornost i sigurnom izvedbom penala ponovo izjednačio rezultat. Do kraja meča bez većih uzbuđenja pa je rezultat ostao nepromenjen.

Trener Radničkog Aleksandar Stanković nakon meča je rekao da je ovo bila jedna jako teška utakmica odigrana po teškom vremenu. Ovo nam je peti meč bez poraza, od kako smo došli u klub. Pred nama su još dva meča i verujem da ćemo uspeti u našoj nameri, dodao je on. Trener Rada Milan MIlanović naveo je da je ovaj rezultat realan i da su obe ekipe danas odigrale sjajan meč.

U sledećem meču Radnički gostuje Zlatiboru, dok Rad dočekuje ekipu Mačve.