Podela bodova u Čačku

Anđela Perić 2018.

U okviru 24. kola Superlige fudbaleri niškog Radničkog na gostovanju protiv čačanskog Borca odigrali su nerešeno, 1:1. Radnički je poveo preko Aleksandra Jovanovića, dok je izjednačujući gol postigao Brazilac Mateus.

Prvi je pripretio domaći sastav preko Mateusa, koji je pokušao glavom da smesti loptu u mrežu, međutim golman Nišlija Šaranov bio je na visini zadatka i odbranio ovaj udarac. U 23. minutu ozbiljnije je pripretio i Radnički. Pavkov je izveo slobodan udarac, ali je pogodio prečku. Desetak minuta kasnije, Radnički stiže do gola. Gosti su izveli korner, lopta dolazi do kapitena Jovanovića, koji je glavom smešta iza leđa golmana Borca Mišića. Do kraja prvog dela igre nije bilo većih prilika, pa se na odmor otišlo rezultatom 1:0 u korist niške ekipe.

Već na početku drugog poluvremena Nišlije su nametnule svoj ritam. Oprobao se Pavkov, ali njegov šut završava pored gola. U 49. minutu Marinković je umalo postigao autogol za Borac. Ipak, lopta se od stative ponovo odbila do njega, pa je uspeo da je izbaci u polje. Igrao se 63. minut kada su prvo Stojanović, zatim i Pavkov pokušali da savladaju golmana Mišića i dupliraju prednost Radničkog, međutim čuvar mreže Čačana je oba puta odbranio. Još jedan udarac zaustavio je Mišić kada se ponovo u prilici našao PavkovMateus u 75. minutu postiže izjednačujući pogodak za Borac preciznim šutem u suprotan ugao golmana niškog tima Šaranova. Sudija Manojlović je u 80. minutu poništio gol Bulatovića zbog ofsajda, dok je Borac od 85. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Perišića. Ova utakmica završena je rezultatom 1:1 i podelom bodova ovih dveju ekipa.

Radnički je ovim remijem prekinuo svoju seriju od šest uzastopnih pobeda i zauzima treću poziciju sa osvojenih 43 boda, dok je Borac četrnaesti sa 15. U narednom kolu, 28. februara od 16 časova  Nišlije na Čairu dočekuju Partizan.

Borac: Mišić, Čađenović, Marinković, Kuveljić (od 58. minuta Romanić), Perišić, Zoćević, Marković, Mateus, Stamenić (od 81. minuta Bogićević), Filipović, Otašević;

Radnički: Šaranov, Subić, Aksentijević, Miladinović, Bulatović, Mićić (od 76. minuta Stanisavljević), Noma, Jovanović, Babić, Slaviša Stojanović (od 87. minuta Mrkić), Pavkov.

Ključne reči: fk radnički niš , FK Borac Čačak , Superliga Srbije , fudbal , 24 kolo ,