Pretraga

Fudbal

Nišlije poražene od Voždovca

Anđela Perić 17.3.2018. Komentari

U prvom meču 28. kola Superlige fudbaleri niškog Radničkog poraženi su na gostovanju od Voždovca rezultatom 1:2 (1:1). Pobedu domaćem timu na krovu tržnog centra doneli su Pavićević i Mihajlov, a jedini gol za niški tim postigao je Dušan Mićić.

U 14. minutu Stanisavljević je odlično izveo slobodan udarac, ali se na pravom mestu našao golman domaćih Knežević, a već u 17. Voždovac je poveo. Šutirao je Pavićević, lopta je zakačila igrača gostujuće ekipe i završila iza leđa golmana niške ekipe Šaranova. Samo dva minuta kasnije, Radnički je posle kornera uspeo da izjednači. Najbolje se u gužvi snašao Mićić i doneo je izjednačenje svom timu. Voždovac je bio opasniji rival na terenu, ali do poluvremena nije uspeo da povede, zahvaljujući odbranama golmana Šaranova. Na odmor se otišlo nerešenim rezultatom 1:1.

Konkretnije je Voždovac počeo i drugo poluvreme i u 51. minutu stekao novu prednost golom koji je glavom postigao Mihajlov. Mogao je beogradski tim u završnici da postigne pogodak, kada se Duronjić dva puta našao sam ispred golmana Šaranova, ali ga je čuvar mreže Reala sa Nišave sprečio u toj nameri. Utakmica je završena pobedom Voždovca rezultatom 2:1 i drugim uzastopnim porazom Radničkog.

Nišlije zauzimaju treće mesto na tabeli sa 49 bodova, a nakon reprezentativne pauze dočekuju Vojvodinu.

Voždovac: Knežević, Ješić, Gajić, Mihajlov, Zlatković (od 75. minuta Stanković), Bulatović, Pavlović, Milutinović (od 70. minuta Gavrić), Luković, Srećković (od 67. minuta Duronjić ), Pavićević .

Radnički Niš: Šaranov, Aksentijević (od 88. minuta Bulatović), Stanković, Simunović, Miladinović, Petrović, Noma, Mićić (od 80. minuta Ćirković), Slaviša Stojanović, Stanisavljević (od 62. minuta Saša Stojanović), Pavkov.