Zvezda slavila na Čairu

Anđela Perić 2018.

U drugom kolu plej-ofa Superlige fudbaleri niškog Radničkog poraženi su na svom terenu od Crvene zvezde rezultatom 1 : 3. Crveno-beli su poveli preko Krstičića, rezultat je izjednačio Pavkov, a u listu strelaca upisali su se još i Pešić i Ben.

Zvezda je bolje otvorila ovaj duel i već u sedmom minutu stigla do gola. Centrirao je Ben, Krstičić je bio sam ispred gola i lako je savladao golmana domaćih Živkovića. U 11. minutu u prilici se našao Ben, njegov udarac nije bio dovoljno precizan, pa je završio pored gola. Igrao se šesnaesti minut, kada se ponovo oprobao Ben, međutim, njegov šut je izblokiran. Samo dva minuta kasnije šansa i na drugoj strani, za domaći sastav. Šutirao je Pavkov, ali golman crveno-belih Borjan bio je na visini zadatka i odbranio. Imao je Radnički nekoliko ne tako opasnih prilika preko Mrkića, Miladinovića i Pavkova, međutim, rezultat se nije menjao, sve do 43. minuta. Babić je poslao loptu Pavkovu, koji postiže izjednačujući pogodak za Nišlije. Na odmor se otišlo rezultatom 1 : 1.

U 51. minutu golman Živković sprečio je Krstičića u nameri da postigne još jedan gol i poslao loptu u korner. Pet minuta kasnije sudija Majo Vujović dosudio je penal za beogradski tim. Sa bele tačke bio je precizan Aleksandar Pešić i doveo Zvezdu u vođstvo. U 59. minutu  Živković je odbranio još jedan šut Bena, ali ga je u 60. Ben savladao. Radnički je ozbiljnije pripretio preko Saše Stojanovića, međutim, Borjan je bio na pravom mestu. Utakmica je završena rezultatom 1 : 3 u korist crveno-belih, koji su se približili osvajanju titule prvaka države.

Radnički ima isti broj bodova kao Spartak, 28, ali i utakmicu više i zauzima četvrtu poziciju, dok je Crvena zvezda prva i ima 45 bodova. U narednom kolu plej-ofa, koje se igra 24. aprila, Nišlije idu na megdan Partizanu.

Radnički Niš : Crvena zvezda 1 : 3 (1 : 1);

Radnički: Živković, Aksentijević, Miladinović, Simunović, Subić, Petrović (Stanisavljević od 72. minuta), Mićić, Babić, Saša Stojanović (Stanković od 87. minuta), Mrkić (Slaviša Stojanović od 65. minuta), Pavkov;

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Le Talek, Jovičić, Rodić, Babić, Krstičić, Luka Ilić (Milić od 66. minuta), Adžić (Milijaš od 81. minuta), Ben (Savić od 86. minuta), Pešić.

Ključne reči: fk radnički niš , FK Crvena zvezda , čair , Niš , plejof , superliga ,