Odbojkaši Niša trijumfovali nad Spartakom

Anđela Janjić 2019.

Odbojkaši Niša zabeležili su pobedu nad ekipom Spartaka iz Subotice u hali Čair, ovog puta u prvom meču četvrtfinala kupa Srbije. Meč je na kraju završen rezultatom 3 : 0, po setovima 25 : 21, 25 : 23, 25 : 17.

Pet dana nakon pobede nad Spartakom iz Subotice u 7. kolu Superlige Srbije odbojkaši Niša su se opet sastali sa ekipom Spartaka u prvom meču četvrtfinala Kupa Srbije. Odbojkaši Subotice su na samom početku ostvarili prednost, ali i seriju poena kojoj  je doprineo korektor Jungić, kao i srednji bloker Tumbas svojim blokovima. Iako nekoliko puta izblokiran korektor domaće ekipe Ikbajri, vrlo brzo se vratio ostvarivši bitne poene iz napada koji su nišlijama omogućili prednost i sigurnost u daljem nastavku prvog seta. Niški tim je prvi set sa sigurnošću priveo kraju u svoju korist rezultatom 25 : 21. Početak drugog seta je bio sličan početku prvog, ekipa Spartaka je imala tri poena razlike u svoju korist, kojoj je najviše doprineo dizač gostujuće ekipe Arsenovski, rasporedivši dobro lopte u napadu. Međutim, vrlo brzo je stiglo izjednačenje.

Uz odličan prijem primača Niša Kaite i uz siguran napad korektora Ikbajrija, Niš je ostvario prvu ozbiljiniju prednost na utakmici. U nastavku seta greške gostiju iz Subotice su se nizale jedna za drugom, što je dodatno domaćoj ekipi išlo u korist. Izmena srednjeg blokera Niša Lopara omogućila je odbojkašima Spartaka da se približe na samo poen razlike, 24 : 23. Ali iako bez igrača iz prve postave, nišlije su trijumfovale i u ovom setu rezultatom 25 : 23.

IMG 3533661b1843f7018806f00b2c37ca2b V

Na startu trećeg seta izabranici trenera Žakića nisu uspeli da se izbore sa odličnom igrom Niša. Dobar prijem servisa koji su pod kontrolom držali libero ekipe iz Niša Jović, kao i primači Jelić i Keita, omogućili su svojim saigračima Stojkoviću i Ikbajriju još bolji i uspešniji napad. U nastavku seta primač Spartaka Veselinović ostvario je bitne poene iz napada, dok je njegov saigrač, srednji bloker Nedeljković, na sredini trećeg seta imao dva uspešna bloka. I pored naizgled dobre igre Spartaka, niški odbojkaši su bili u prednosti (9 : 6). Usledio je niz izmena za gostujuću ekipu, u nastavku trećeg seta Spartak je pružio dobar otpor domaćinima, iako je većina igrača iz prve postave bila zamenjena. Prijem gostiju uspešno su držali primači Nestorović i Seizović, ali dobar prijem nije pomogao odbojkašima iz Subotice jer je usledilo dosta grešaka u napadu među kojima i greške korektora  Simića. Domaći igrači su treći set priveli kraju u svoju korist atraktivnim poenom primača Keite (25 : 17).

Kapiten ekipe Spartaka Nemanja Jungić istakao je posle meča da ne treba očajavati, već se treba okrenuti sledećoj utakmiciSledeću utakmicu će ekipa Spartaka odigrati sa ekipom Radničkog iz Kragujevca u 8. kolu Superlige SrbijeMilan Stojković, kapiten odbojkaškog kluba Niš, svestan je težine meča koji očekuje ekipu Niša u Subotici, u revanš-meču Kupa Srbije. Znamo svi kako je teško igrati u Subotici, bili smo svedoci toga pre par dana, istakao je Stojković.

Najefikasniji igrači na ovoj utakmici bili su korektori Ikbajri iz domaće i Jungić iz gostujuće ekipe sa osvojenih 13 poena. Sa dvocifrenim učinkom na utakmici se istakao i primač domaće ekipe Keita sa 11 osvojenih poena..

Ekipa Niša već u petak igra 8. kolo Superlige Srbije u Staroj Pazovi sa ekipom Jedinstva. Trener Svetozarević istakao je ozbiljnost ove predstojeće utakmice, s obzirom na to da ekipa Jedinstva ima pojačanje na poziciji korektora i primača. Utakmica počinje u 17 časova.

Ključne reči: odbojka , odbojkaši , čair , pobeda , sport , kup , OK Niš , OK Spartak Subotica ,