Radnički preokretom do pobede

Anđela Perić 2017.

U okviru 20. kola Superlige, fudbaleri niškog Radničkog slavili su na gostujućem terenu protiv beogradskog Rada rezultatom 3:2. Građevinari su ispustili vođstvo od 2:0, dok je preokret Radničkom za dva minuta doneo dvostruki strelac Lazar Arsić.

Prilično nezanimljivo poluvreme odigrali su Radnički i Rad. U prvih 45 minuta mreže su mirovale. Oba tima imala su po jednu priliku, međutim, bila su to dva laka zadatka za golmane obeju ekipa.

Kišu golova pokrenuo je Lutovac u 50. minutu, postigavši prvi pogodak. Prvi se oprobao Mladenović, međutim, golman Nišlija Živković je uspešno odbranio napad Mladenovića, pri čemu se lopta odbila do Lutovca, koji glavom postiže pogodak za vođstvo Rada od 1:0. Samo šest minuta kasnije, Milošev iz duela sa Živkovićem izlazi kao pobednik i duplira prednost beogradskog tima. U 66. minutu Radnički smanjuje rezultat na 2:1. Na pravom mestu našao se Japanac Noma i snažnim udarcem glavom smestio je loptu iza leđa golmana Rada, Dejanovića. Igrao se 70. minut kada je Živković odbranio šut Mijailovića iz slobodnog udarca i sačuvao svoj gol. Lazar Arsić je za samo dva minuta, golovima u 85. i 86. minutu, zapečatio sudbinu beogradske ekipe i doneo velika tri boda i preokret Radničkom. Prvi gol je postigao iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti, dok je kod drugog gola, bez većih problema, sa pet metara savladao Dejanovića. Utakmica je završena rezultatom 2:3 i trećom uzastopnom pobedom Nišlija.

rad radnicki 11021

Radnički ima 33 boda i zauzima šestu poziciju na tabeli, a u narednom kolu 9. decembra na svom stadionu dočekuje Čukarički.

FK Rad: Dejanović, Mladenović (od 79. minuta Riznić), Lutovac, Tanasijević, Mijailović, Vico, Milošev, Zonjić, Petrović, Stojanović (od 76. minuta Marinković), Lukić.

FK Radnički: Živković, Tomić (od 88. minuta Mijailović), Slaviša Stojanović (od 55. minuta Jovanović), Mrkić, Arsić, Petrović, Pavkov, Simunović (od 76. minuta Saša Stojanović), Noma Riota, Stanković, Miladinović.

Ključne reči: radnički , radnicki nis , fudbal , sport ,