Košarkaši Partizana i FMP-a prvi polufinalisti Kupa Koraća

Marko Mitić 2019.

Košarkaši Partizana i FMP-a prvi su polufinalisti Kupa Radivoja Koraća. Oba tima ostvarila su ubedljive trijumfe. FMP je slavio protiv ekipe Svetog Đorđa rezultatom 112:58, dok je Partizan savladao OKK Novi Pazar sa 30 poena razlike, 102:72.

Ovogodišnje takmičenje u Kupu otvorili su košarkaši FMP-a i Svetog Đorđa iz Žitišta. Samo je prva četvrtina bila rezultatski neizvesna (23:23). Najzaslužniji za ovakav razvoj situacije u prvoj četvrtini bio je igrač Svetog Đorđa, Tomić koji je u prvih deset minuta pogodio čak četiri šuta za tri poena. Na početku druge četvrtine tim iz Železnika pravi seriju 17:2, a do kraja prvog poluvremena prednost je narasla na 20 poena razlike (54:34) Visok ritam igrača FMP-a nastavljen je i u trećoj, odnosno četvrtoj četvrtini. Košarkaši kluba iz Žitišta nisu imali snage u reketu i skoku da pariraju, pa je utakmica u laganom ritmu privedena kraju (112:58). Najefikasniji u beogradskoj ekipi bio je Đorđević koji je postigao 20 poena, dok su MomirovRebec zabeležili po 14. Na drugoj strani istakao se Tomić sa 22 poena.

U drugom četvrtfinalu Partizan je opravdao ulogu favorita i rutinski slavio. Ekipa trenera Trinkijerija dobro je otvorila ovaj duel i napravila razliku od sedam poena (13:6). Prva četvrtina završena je trojkom igrača Novog Pazara, Radonjića (26:20). Pazarci se nisu predavali, pa su u jednom trenutku prišli na samo tri poena razlike (31:28). Ipak, crno-beli odgovaraju i novom serijom odlaze na odmor rezultatom 51:35. Drugo poluvreme igralo se istim tempom pa je u 35. minutu na semaforu stajalo 64:40. Do kraja utakmice trener Partizana Trinijeri  pružio je šansu i mladim igračima, pa su svoje minute dobili i Pecarski Trifunović. Ovaj četvrtfinalni duel završen je rezultatom 102:72. Najistaknutiji igrač Partizana bio je Gagić sa 27 poena, a mladi Pecarski pridodao je 14 poena. U ekipi iz Novog Pazara, Radonjić je postigao 21 poen, dok je Krstić postigao 18.

Ovim pobedama FMP i Partizan zakazali su međusobni susret u polufinalu. Meč se igra u subotu od 17 časova. U petak su na programu preostala dva četvrtfinala u kojima se sastaju Mega BemaxBorac (od 17 časova) i Crvena zvezda—Dinamik (od 19.30).

Ključne reči: KK Partizan , KK FMP , KK Sveti Đorđe , OKK Novi Pazar , Kup Radivoja Koraća , SC Čair , košarka , Niš ,