Mega i Zvezda posle preokreta do polufinala

Marko Mitić 2019.

Košarkaši Mega Bemaxa i Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Koraća posle preokreta. Košarkaši Mege savladali su Borac iz Čačka rezultatom 73:69, dok je Zvezda slavila protiv Dinamika sa 75:70.

Drugi dan takmičenja doneo nam je dve vrlo zanimljive utakmice. U prvom meču dana Mega Bemax i Borac odigrali su neizvestan meč u kojem je tim iz Sremske Mitrovice ostvario trijumf. Čačani su od samog starta nametnuli svoj ritam, dok su košarkaši Mege u prvoj četvrtini pogodili samo četiri šuta iz igre (13:10). Tvrda utakmica viđena je i u drugoj deonici. Borac je nastavio sa svojom igrom, pa su na poluvreme otišli sa deset poena prednosti (36:26). Tim Dejana Milojevića je i u nastavku meča igrao loše, što pokazuje rezultat na semaforu, 52:34. Ipak, u poslednjoj četvrtini bila je potpuno drugačija slika. Serija 8:0 vraća Megu u igru. Mišković i Ašćerić pogađali su kad je bilo najpotrebnije, dok igrači iz Čačka nisu uspeli da se oporave. Morali su da čestitaju protivniku na pobedi. Mega se plasirala u polufinale rezultatom 73:69. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Mišković sa 17 poena, dok je Ašćerić dodao 15 poena. Kod poražene ekipe istakli su se Ilija Đoković sa 23Radovan Đoković sa 17 poena.

Uzbudljivo i neizvesno bilo je i u poslednjem četvrtfinalu. Dinamik je vodio 38 minuta, ali na kraju nije uspeo da prelomi meč i dođe do pobede. Silno motivisani igrači trenera Đokića bolje su otvorili ovaj duel i poveli sa 19:13. Do poluvremena Zvezda se nije oporavila i na odmor otišla sa zaostatkom od devet poena (30:39). I u drugom delu igre Perperoglu nastavlja sa promašajima iz otvorenih pozicija, pa se rezultatski zaostatak nije smanjio ni nakon trećeg perioda (58:48). Crveno-beli pokazuju kvalitet i postepeno smanjuju razliku. U poslednjem minutu rezultat je bio izjednačen, 70:70. Dinamik do kraja nije postigao koš i uz nesportsku ličnu propustili su šansu da naprave veliko iznenađenje. Na drugoj strani, sigurni sa linije penala, bili su Beron, Simanić i Dobrić, koji su postavili konačan rezultat, 75:70. Odličnu utakmicu odigrao je Boriša Simanić. U preokretu dao je najveći doprinos pogodivši dve vezane trojke. Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Beron sa 21 poenom, dok su Davidovac, Dobrić i Simanić postigli po 13. Kod Dinamika sjajnu partiju pružio je Glišić koji je na svom kontu zabeležio 23 poena, a kapiten Vulikić meč je završio sa 13.

U subotu su na programu polufinalni dueli. Partizan i FMP će na teren od 17 časova, dok će Crvena zvezda i Mega Bemax svoj meč odigrati od 21 sat.

Ključne reči: KK Crvena zvezda , KK Mega Bemax , KK Dinamik , KK Borac Čačak , Kup Radivoja Koraća , SC Čair ,