Košarka

Odigrano 13. kolo Amaterske košarkaške lige

Miroslav Milenković 29.3.2021. Komentari

Polako se bliži kraju šesta po redu sezona u Amaterskoj košarkaškoj ligi. Ovog vikenda odigrano je 13. kolo u kome su lideri na tabeli, Neradnički, nastavili svoj pobednički niz, dok su igraču Niških Medveda, Draganu Kanteru, falile dve asistencije za tripl-dabl učinak.

Kolo je otvorio meč između Bulevara i Trust The Process-a. U meču punom takmičarskog naboja i tenzije, Bulevar je uspeo da dođe do bitne pobede koja ih i dalje drži na visokom osmom mestu na tabeli. Rezultat je na kraju meča bio 52 : 49 i tako Bulevar, predvođen sjajnim Branislavom Mitrovićem, ostaje ekipa koja je najprijatnije iznenadila ove sezone. U subotu je i ekipa iz Vranja, PIO, uspela da dođe do prve pobede u ligi, savladavši, nakon 13 odigranih kola, Old School Wolves. Ekipe su se tokom cele utakmice smenjivale u vođstvu, ali je rezultatska klackalica ipak na kraju prevagnula na stranu tima iz Vranja. Na kraju, prevođeni Stanislavom Ničićem (indeks 22), ekipa iz Vranja slavila je rezultatom 60 : 52.

Odigrana su i dva derbija u ovom kolu. Trostruki šampioni, ekipa Neradnički, savladala je prošlosezonske finaliste, Kraljeve ove igre, rezultatom 60 : 38. Neradnički je krajem treće četvrtine prelomio utakmicu otišavši na 11 poena prednosti. U nastavku meča Kraljevi ove igre su pokušali da se vrate u meč, ali bezuspešno. Drugi derbi odigran je između ekipa Tajchy Thunders i ekipe iz Aleksandrovca, AKK Wolves & Dragons. Aleksandrovčani su vodili tokom celog meča, ali su igrači Tajchy Thundersa uspeli da se vrate u meč tek minut pre kraja odličnom sekvencom Miloša Petkovića. U poslednjem napadu, Petković je imao šansu da svoj tim odvede u produžetke, ali je postao tragičar nakon što je promašio zicer. Konačan rezultat na semaforu bio je 59 : 56 u korist AKK Wolves and Dragons.

Najmanje prijatno iznenađene ove sezone, ekipa Niških Medveda, slavila je u meču protiv direktnog konkuretna za plej-of, Brew Crew-a. Predvođeni sjajnim Draganom Kantarom uspeli su da dođu do bitne pobede. Rezultat na kraju meča bio je 66 : 48 u korist Niških Medveda. Ujedno je Kantar i najkorisniji igrač ovog kola. On je u pobedi svoje ekipe, flertujući sa tripl-dabl učinkom, zabeležio 12 poena, 10 skokova i 8 asistencija. Neposlušni su savladali KK Kolibri u još jednoj neizvesnoj završnici, rezultatom 51 : 50, i tako ostali u trci za plej-of. Ekipa organizatora, AKK Trđava, je rutinski slavila u meču protiv ekipe Underdogs rezultatom 64 : 44.  Aktuelni šampioni, Izmene, nakon nešto slabije odigranog prvog poluvremena, u drugom prikazali znatno bolju igru, i slavili protiv Durlantule rezultatom 58 : 43. Ekipa Neradnički tako ostaje prva posle 13 odigranih kola i sa samo jednom izgubljenom utakmicom. Odmah iza nje nalaze se Izmene i AKK Wolves & Dragons. PIO ostaje zalepljen za dno tabele sa jednom ostvarenom pobedom.

Amaterska košarkaška liga okuplja brojne mlade sportiste i ljubitelje sporta, kao i one starije, ali i bivše profesionalne košarkaše. Nakon nekoliko sezona u kojima se testirao sistem takmičenja, već dve sezone je ustaljen princip po kome 16 timova igra po sistemu svako sa svakim. Prvih osam ekipa ulaze u doigravanje i nastavljaju borbu za trofej, dok poslednjih osam na tabeli mora da se zadovolji igranjem u Amater kupu. Dom amaterske košarkaške lige je kao i prethodnih pet sezona OŠ Ivo Andrić.

Za više informacija o Amaterskoj košarkaškoj ligi, timovima, rezultatima i rasporedu utakmicama možete posetiti zvanični sajt lige ili instagram profil aklnis .