Večiti derbi u finalu Kupa

Marta Savić 2018.

U prvom polufinalnom meču  Kupa Radivoja Koraća u Nišu, košarkaši Crvene zvezde MTS savladali su FMP rezultatom 98:82 (27:28, 24:16, 22:17, 25:21) i obezbedili plasman u veliko finale. Oni će se sastati sa Partizanom, koji je u drugom polufinalnom meču pobedio Megu rezultatom 89:79 (20:16, 22:25, 26:19, 21:19).

FMP je odlično otvorio meč i poveo 8:3, ali je Zvezda brzo odgovorila i u 6. minutu je bilo 18:13. Međutim, panteri su preko Čovića okrenuli u poslednjem minutu prve deonice na 27:23, da bi Enis trojkom uz zvuk sirene smanjio na 27:28.  Do 16. minuta držao je FMP rezultatski priključak, ali Zvezda sa dve vezane trojke stiže do 13 poena prednosti. Do kraja ovog dela igre smanjila je ekipa FMP na 7 poena zaostatka, pa se na odmor otišlo rezultatom 51-44. U nastavku meča crveno-beli igrali su u istom ritmu i treću četvrtinu završili sa 12 poena više u odnosu na FMP, 73-61. U poslednjem kvartalu Zvezda je samo potvrdila pobedu rezultatom 98-82 obezbedivši tako borbu u finalu za Zućkovu levicu.

Drugo polufinale počelo je prilično izjednačeno, sa dosta nepreciznih šuteva oba tima, pa je rezultat posle pet minuta igre bio 2:4. Međutim, crno-beli su se prvi trgli, pa su u 8. minutu poveli 13:9, a na kraju prvog perioda igre 20:16. Ekipa Partizana imala je u uvodnim minutima druge četvrtine malu prednost, da bi u 18. minutu došla do plus 12 – 40:28. Mega je ipak do poluvremena serijom 13:2 smanjila na 41:42. U drugom delu trećeg perioda košarkaši Partizana su dominantnije zaigrali, zbog čega je Mega u poslednji kvartal ušla sa 8 poena zaostatka. U poslednjoj deonici nastavili su samo crno-beli da održavaju ovu prednost,ali su je i postepeno povećavali, i rezultatom 89-79 izborili večiti derbi u finalu Kupa Radivoja Koraća.

Finale će Partizan i Crvena zvezda igrati 18. februara od 21 čas u hali Čair.

Ključne reči: Zvezda , Partizan , Kup Radivoja Koraća ,