OK Niš rutinski do nove pobede

Marko Mitić 2019.

Odbojkaši Niša došli su do rutinske pobede protiv ekipe iz Loznice rezultatom 3 : 0 (25 : 23, 25 : 19, 25 : 17). Utakmica je odigrana u sali OŠ Mika Antić, u okviru 16. kola Prve lige Srbije.

Obe ekipe su u meč ušle sa dosta tehničkih grešaka. Razlog možda leži u tome što je utakmica počela sa skoro sat vremena zakašnjenja, jer su Lozničani imali problema sa vremenskim uslovima na putu. Prvi set je bio poprilično izjednačen. Gostujući sastav je vodio sa 9 : 13 i 18 : 21, ali su se domaći probudili u pravom trenutku i dobili prvi set sa 25 : 23. U drugom i trećem setu Niš nije imao većih poteškoća, što pokazuje i sam rezultat (25 : 19, 25 : 17). Najjače oružje ekipi Niša na ovom meču bio je servis. Odbojkaši Loznice, a pre svega mladi libero Matić, nisu uspeli da ukrote snažne i precizne servise Toresa, što je umnogome otežalo organizaciju igre. Trener Majcan može biti zadovoljan igrom svoje ekipe, pogotovo nakon neočekivanog poraza u prošlom kolu od Napretka iz Kruševca.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Alberto Tores, koji je na svom kontu zabeležio čak 23 poena. Pored Toresa kod domaćina su se istakli Nikić sa 10, Nestorović i kapiten Stojković sa po 8 poena, a kod gostiju je iskusni Brčić zabeležio 12 poena. Nišlije su ovom pobedom učvrstile drugo mesto sa osvojenih 40 bodova, dok su gosti ostali prikucani za dno tabele Prve lige Srbije sa osvojena 4 boda.

Odbojkaši Niša će u narednom kolu gostovati ekipi Železničara u Beogradu, koja trenutno zauzima osmu poziciju.

Ključne reči: odbojka , OK Niš , OK Loznica , prva liga srbije , Niš ,