Četvrta pobeda u nizu odbojkašica Filozofskog fakulteta

Anđela Janjić 2019.

Ženska odbojkaška ekipa Filozofskog fakulteta ostvarila je četvrtu uzastopnu pobedu u Univerzitetskoj ligi. U maloj sali hale Čair odbojkašice Filozofskog fakulteta pobedile su ekipu Ekonomskog fakulteta rezultatom 2 : 0 u setovima (25 : 18), (25 : 18).

Iako nekoliko godina unazad Filozofski fakultet nije imao ekipu za žensku odbojku, ove sezone odbojkašice su ostvarile četvrtu pobedu u nizu u Univerzitetskoj ligi. Ozbiljnom igrom stekle su solidnu prednost i osvojile su prvi set rezultatom 25 : 18. Uspele su da održe dobru igru i u narednom setu, koji je završen istim rezultatom kao i prvi, 25 : 18.

Boje Filozofskog fakulteta na ovom meču branile su: Simić, Veličković, Stojanović, Todorović, Prokopović, Čulinović i Trajković i one su bez poraza u dosadašnjem delu takmičenja.

Kapiten ekipe, Aleksandra Simić, istakla je da očekuje ulazak u samo finale, s obzirom na to da je njena ekipa do sada pokazala odličnu igru. Termin odigravanja naredne utakmice još uvek nije poznat.

Ključne reči: Filozofski fakultet u Nišu , sport , odbojka , Univerzitetska liga ,