Odbojkaši Niša preokretom do pobede nad liderom tabele

Jovan Živković 2019.

Odbojkaši Niša ostvarili su u hali Čair pobedu u derbiju 12. kola Superlige Srbije nad Vojvodinom. Domaći su do pobede došli rezultatom 3 : 2 (18 : 25, 21 : 25, 25 : 19, 25 : 23, 15 : 11).

Iako je meč važio za derbi kola, s obzirom na to da je Vojvodina prva a Niš drugi na tabeli, novosađani su, kao učesnici Lige šampiona, ušli kao apsolutni favoriti. Taj njihov kvalitet, ali i iskustvo igranja sa jakim protivnicima, došao je do izražaja krajem prvog seta. Do rezultata 15 : 15 viđena je prilično izjednačena igra, da bi se sa tri laka uzastopna poena lale odlepile od rivala. Odličnim blokom u odbrani i servisom u napadu mirno su priveli set kraju u svoju korist. Slična igra viđena je i u drugom setu. I dalje Niš nije nalazio rešenje za servis protivnika, i dalje su novosadski odbojkaši dominirali u skoku. I pored rezultatske klackalice, drugi set pripao je Vojvodini

Treći set je, za razliku od prethodna dva, protekao u potpunoj dominaciji domaćeg tima. Furiozan početak i vođstvo od 8 : 3 dalo je krila odbojkašima Niša. Upravo je pri tom rezultatu viđen verovatno najlepši poen na meču. Niški primač Keita odličnom intervencijom spasao je već izgubljenu loptu, da bi njegovi saigrači potom uspešno poentirali. To je dalo dodatan vetar u leđa nišlijama da nastave u istom stilu i osvoje treći set. Četvrti set doneo je i najveću borbu na ovoj utakmici. Prva polovina igre donela je veliku vazdušnu borbu blokova, da bi se rezultat sveo na 15 : 15. Od tada počinje igra poen za poen gde su se obe ekipe oslanjale na servis kao oružje za postizanje sigurnih poena. Glasne ovacije i skandiranje publike kao da je omelo gostujuće igrače koji su izgubili poslednji servis, a samim tim i set. Obe ekipe su ušle u taj-brejk sa imperativom pobede. Ipak, daleko odlučniji odbojkaši Niša diktirali su tempo od samog početka pa sve do kraja seta, došavši tako do značajne pobede i približivši se upravo Vojvodini na tabeli.

Konferencija za medije; Foto: Anastasija Arvai

Trener gostiju Siniša Gavranić kazao je da je ekipa iz Niša pokazala ove godine dosta dobru odbojku. Imali smo šansu u četvrtom setu, u završnici, koju su uspeli da prelome u svoju korist i sigurno im je to dalo krila u petom setu, dodao je Gavranić. Njegov kolega sa klupe Niša Dragan Svetozarević smatra da je rival pokazao veoma dobru igru. Ušli su u dobar ritam na početku utakmice i dobili čistom odbojkaškom igrom. Bili su bolji i u servisu, i u bloku, i u kontrama prva dva seta. U trećem setu smo uspeli da smirimo njihov servis i od tada smo zaigrali našu igru, zaključio je Svetozarević, poželevši Vojvodini sve najbolje u nastavku prvenstva, ali i Lige šampiona gde brane boje Srbije.

Tim iz Niša će sledeće nedelje gostovati Novom Pazaru.

Ključne reči: sport , odbojka , OK Niš , vojvodina , Superliga Srbije , preokret , odbojkaši , ostali sportovi , Niš ,