Odbojkaši Niša savladali Vojvodinu u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije

Marko Mitić 2020.

Odbojkaši Niša su u hali Čair savladali u prvom meču polufinala Kupa Srbije ekipu novosadske Vojvodine rezultatom 3 : 2 (25 : 27, 25 : 22, 25 : 23, 20 : 25, 15 : 11). Revanš meč na programu je 4. ili 5. februara u Novom Sadu.

Od samog starta meča na terenu je viđena borba za svaku loptu. Prvi set je obilovao prekretima u rezultatu. Gosti su poveli sa 17 : 15, kada je trener domaćih Svetozarević zatražio tajm-aut. Ikbajri i Keita su uspeli da preokrenu rezultat i dovedu svoj tim u vođstvo od 23 : 21. Ipak, novosađani se nisu predavali i pre svega dobrim servisom Perića uspeli su da dođu do konačnih 27 : 25. Na samom početku drugog seta Vojvodina je povela sa 5 : 1 i održavala je prednost od četiri poena sve do same završnice ovog seta. Čubrilo je vezao nekoliko dobrih servisa, pa su odbojkaši Niša imali poen prednosti (20 : 19), što je trenera gostiju Gavrančića nateralo da zatraži minut odmora. Međutim, usledila je serija poena Ikbajrija, koji je stavio tačku na drugi set (25 : 22).

Potpuni preokret u rezultatu viđen je nakon trećeg seta koji je domaća ekipa kontrolisala i vodila konstantno sa tričetiri poena razlike. Prišli su odbojkaši Vojvodine na jedan poen minusa (22 : 21), ali više od toga nisu mogli, pa je rezulatat na kraju ovog dela bio 25 : 23. Kao da su nišlije u četvrtom setu malo izgubile energiju, što su iskusni igrači iz Novog Sada u potpunosti iskoristili i dobili ovaj set sigurnom igrom (25 : 20). Velika borba viđena je i u odlučujećem setu. Sve do rezultata 5 : 5 se igralo poen za poenom, a onda su  domaći vezali dva uzastopna poena, koja su se kasnije ispostavila i kao ključ pobede. Na promenu strana se otišlo sa rezultatom 8 : 6. Niška ekipa je uz pomoć navijača uspela da održi prednost i da dobije set, a samim tim i meč (15 : 11). Da se gosti nisu predavali, pokazali su pri rezultatu 13 : 10, kada su burno negodovali na jednu sudijsku odluku.

IMG 20200122 235459 Foto: Marko Mitić

Odbojkaši Niša po drugi put su slavili protiv aktuelnog šampiona i učesnika Lige šampiona, a kapiten domaće ekipe Milan Stojković izjavio je da je ovo bio pravi odbojkaški spektakl. Za nas je ovo lepa uvertira pred revanš. Pobeda je pobeda, bez obzira što je minimalna. Tražićemo svoju šansu i u Novom Sadu. Mi nemamo šta da izgubimo, rekao je StojkovićIme prvog finaliste se već zna, pošto je dvomeč između Partizana i Mladog radnika pripao beogradskim crno-belima. Kapiten Vojvodine i nekada proslavljeni reprezentativac naše zemlje Miloš Nikić rekao je da je njegov tim veliku šansu propustio u drugom setu. Da smo taj period igre dobili, verovatno bi sada bila drugačija priča. To nam je za nauk. Čekamo ih u Novom Sadu da im napravimo prijatnu dobrodošlicu, kazao je Nikić

Treneri su na konferenciji za novinare bili izuzetno rečiti. Prvi je svoje utiske izneo strateg gostiju Siniša Gavrančić, koji je očekivao jednu neizvesnu utakmicu. Kad pogledamo ove statističke brojke, vidimo da je utakmica bila izjednačena, broj blokova, realizacija napada, servis pa čak i količnik poena. Ostaje žal za tim drugim setom, posle teško dobijenog prvog, imali smo veliku prednost koju smo izgubili. Za nas je ovo aktivan rezultat, pripremamo se za revanš, naš prioritet u ovom delu sezone jeste Kup, tako da očekujemo jednu dobru i kvalitetnu igru i prolazak u finale, istakao je Gavrančić. Ekipa Niša ima svega jedan dan odmora, jer ih već u petak očekuje gostovanje u Beogradu Crvenoj zvezdi, a trener Dragan Svetozarević rekao je da će pet dugih setova ostaviti traga na njegovu ekipu. Momci moraju da smognu snage i da se oporave što pre. Ovo je bio spektakl u kome smo mi bili aktivni učesnici i borili se do samog kraja, dodao je. Osvrnuo se na šansu koju u prvom setu nisu iskoristili, kao i na pad u igri tokom drugog seta, ali i na preokret u svojoj igri pri kraju utakmice. Što se tiče rezultata u totalu, Vojvodina ima veće šanse, nama po teoriji samo pobeda garantuje prolazak u finale, istakao je. Zaključio je i da ih očekuje teška utakmica, ali će, kako kaže, probati da dođu do maksimuma.

U pobedničkoj ekipi po broju poena su se istakli Keita sa 26 i Ikbajri sa 16, odnosno Čubrilo sa 11. Na drugoj strani najefikasniji bio je Perić, koji je na svom kontu zabeležio 21 poen, dok su Mašulović i Blagojević dodali po 14 poena.

Ključne reči: OK Niš , OK Vojvodina , Kup Srbije , sport , odbojka , hala cair , polufinale ,