Futsaleri Srbije i Španije odlučuju ko ide na Svetsko prvenstvo

Marko Mitić 2020.

Futsal reperezentacija Srbije zabeležila je dve pobede na kvalifikacionom turniru za Svetsko prvenstvo. Pobeđene su reprezentacije Ukrajine rezultatom 5 : 2 i Francuske rezultatom 4 : 2. Odlučujući meč Srbija će igrati protiv Španije 4. februra u hali Čair.

Nakon dva dana takmičenja, futsaleri Srbije i Španije ostavrili su maksimalan učinak i njihov međusobni susret odrediće putnika na Svetsko prvenstvo i ekipu koja će morati u baraž. Nadmetanja su počela 1. februara kada su na teren hale Čair izašli reprezentativci Srbije i Ukrajine. U vrlo uzbudljivom meču sa puno golova, Srbija je bila bolja rezultatom 5 : 2. Prvi gol za srpski tim postigao je Pršić, posle njega u listu strelaca upisao su se i Petrov (2 : 0). To je bio i rezultat poluvremena. Već na staru drugog dela, Pršić je opet smestio loptu u gol Ukrajine. Na 4 : 0 povisio je Tomić, a već u narednom minutu i Ukrajinci su se upisali na semafor preko Fareniuka. To nije bio kraj uzbuđenjima jer je Rakić odmah odgovorio i postigao peti gol za svoj tim. Konačan rezultat meča (5 : 2) postavio je Korsun u 38. minutu utakmice.

Drugi meč bio je na progarmu od 20.30 časova, gde su Španci u vrlo neizvesnoj i napetoj utakmici slavili protiv Francuske rezultatom 3 : 1. Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu. Vođstvo Crvenoj furiji doneo je Solano u 25. minutu, a prednost je duplirao Bebe, sedam minuta kasnije. Francuzi nisu imali više šta da čekaju pa su krenuli u napad sa pet igrača. To ih je košatalo još jednog primljenog gola, a strelac je bio Kampos. Utešni pogodak za Francusku dao je Ala (3 : 1).

Baš kao i prvog dana takmčenja, i drugog dana na teren hale Čair prvo su se pojavili reprezentativci Srbije, a ovoga puta pobeđena je Francuska rezultatom 4 : 2. Galski petlovi su već u 3. minutu poveli preko Lutina koji je posle solo akcije savladao golmana Momčilovića. Nije niška publika dogo čekala na izednačenje pošto je Rakić nakon asistencije Ramića poslao loptu u mrežu golmana Francuske. Veliku šansu za preokret Orlovi su propustili nakon što je Mohamed dobio crveni karton. Lopta je u nekoliko navrata pogađala golmana Duroa, ali i okvir gola.

IMG 20200203 000106

Na startu drugog dela i Rakić je zbog sličnog starta zaradio crveni karton. Za razliku od Srbije, Francuska je iskoristila igrača više i preko Ramireza povela rezultatom 2 : 1. Nije to bilo sve, jer je nekoliko minuta nakon vođstva Francuska imala i penal da uveća prednost, ali je udarac Ngalea zaustavio Momčilović. Od tog trenutka na parketu hale Čair postojao je samo jedan tim. Izjednačenje je u 29. minutu doneo kapiten Simić, a preokret je viđen nakon što je Aleksić šutirao, a Duro odbio loptu pravo na nogu Tomiću. Imala je Srbija šansu da reši ovaj meč u 38. minutu kada je Petrov pogodio stativu. Ipak, konačnih 4 : 2, devet sekundi pre kraja meča postavio je Aleksić.

Nakon ovog meča, selektor Srbije Goran Ivnčić, rekao je da pobeda puno znači pred odlučujići dan. Evidentno da smo u prvih deset minuta bili u strahu, reprezentacija Francuske je izuzetno neugodna za nas. Mi imamo mladu i brzu ekipu, ali brzina pojedinih igrača iz Francuske je neverovatna. Imali smo problem s tranzicijom, ali smo uspeli da se vratimo i to je velika odlika ove ekipe. Ova utakmica je prava futsal predstava i ovakve utakmice pune hale. Čeka nas Španija i borba za prvo mesto. Oni su trenutno daleko najbolja ekipa u Evropi, ali imamo dva dana da se spremio, završio je Ivančić.

Završni duel drugog dana takmičenja odigrali su Španci koji su iz prekida nadigrali Ukrajince rezultatom 31. Uzbuđenja su krenula od samog starta meča, stativa Ukrajine i zatim kontranapad Španije posle koga su su sudije pokazale na penal. Siguran izvođač bio je Ortiz. Na 2 : 0 povisio je Lozano nakon direktnog slobodnog udarca. Promašivali su Ukrajinci, a sjajan na golu španskog tima bio je i Huanjo koji je kapitulirao tek u 31. minutu kada ga je savladao Mališko, ali to nije uzdrmalo iskusne Špance. Lozano je drugim golom na meču stavio tačku i postavio konačnih 3 : 1.

Poslednji dan takmičenja biće 4. februar, kada će u meču koji nema rezultatski značaj (16.30) koplja ukrstiti Francuska i Ukrajina.  Kvalifikacioni turnir završiće meč između Srbije i Španije koji je zakazan je za 20.30 časova.

Ključne reči: Futsal reprezentacija Srbije , sport , ostali sportovi , futsal , hala cair , kvalifikacije , Svetsko prvenstvo , Fudbalski savez Srbije ,