Ubedljiv poraz futsalera Srbije od Španije

Marko Mitić 2020.

Futsaleri Srbije ubedljivo su u hali Čair poraženi od selekcije Španije rezltatom 5 : 1. Srbija je nakon ovog poraza zauzela drugo mesto na kvalifikacionom turniru, pa će u aprilu igrati baraž protiv Finske za plasman na Svetsko prvenstvo.

I pre početka odlučujuće utakmice, ekipa Španija je važila za velikog favorita što. Od samog starta visok presing Španaca oteževao je organizaciju igre Srbije, a prva šansa viđena je već u prvom minutu. Lozano je šutirao ali je Momčilović bio dobro postavljen. Prilike Crvene furije su se ređale. Momčilović je svojim odbranama uspevao da sačuva svoju mrežu. Nakon velike greške Lazarevića, lopta je završila u korneru. Nakon uigrane akcije lopta je stigla do Bebeta koji je iz neposredne blizine doveo svoj tim u vođstvo. Prilku da dupliraju prednost Španci su propustili nekoliko minuta kasnije, kada su dva igrača bila ispred golmana Srbije, ali je Momčilović još jednom sjajno reagovao. Međutim, rezultat na semaforu se ipak promenio. Lozano je asistirao Del Olmu, koji je bio precizan za  rezultat od 2 : 0. Selektror Ivančić je bio primoran da zatraži tajm-aut. Do kraja prvog dela vredna pomena bila je još samo stativa Španaca.

U drugom poluvremenu nešto bolje izdanje domaćeg tima. Nadu da mogu do boda i plasmana na Svetsko prvenstvo dao je Simić koji je uputio loptu ka golu golmana Huanja, ona je pogodila jednog igrača Španije u ruku, pa su sudije pokazale penal. Siguran izvođač bio je Pršić. Publika se probudila, nasatala je zaglušujaća buka. Nastavio je tim Srbije da preti golu Španije, a najveću šansu z poravnanje rezultatata propustio je Aleksić u 29. minutu utakmice. Za tu propuštenu šansu kazna je stigla u 34. minutu kada je Lozano posle solo prodora pogodio stativu, na loptu je naleteo Kampos i poslao je u gol Srbije (3 : 1). Nije to bilo sve. Do kraja meča viđena su još dva gola u mreži Orlova. Dva puta je strelac za Špance bio Adolfo i tako postavio konačan rezultat meča 5 : 1.

IMG 20200205 000339Foto: Marko Mitić

Nakon meča, selektor Srbije Goran Ivačić rekao je da su Španci sasvim zasluženo slavili. Mi jednostavno još uvek nismo dorasli ovakvim utakmicama. Pravili smo puno grešaka u igri, nismo imali odgovora na agresivnu igru protivnika. Ovog puta i stručni štab nije odradio svoj posao do kraja. Imali smo nekih propusta oko izmena, i na taj način dozvolili Španiji veliki broj prilika, završio je Ivančić. Selekcija Srbije na ovom meču je bila oslabljena za Rakića koji je zbog suspenzije propustio ovaj meč. Dodatni problem je i žuti karton Lazarevića koji će propustiti prvu utakmicu baraža.

Selektor Španije, Federiko Vidal Montaldo, poželeo je Srbiji sreću u baražu i kazao da je ovo bila teška utakmica sa puno ritma. Do momenta kada je pao gol bilo je tenzije, atmosfera je bila sjajna i uživali smo. U prvom poluvremenu smo bolje kontrolisali meč, u drugom delu smo imali poteškoće sa kontrolom lopte što je Srbija iskoristila i došla do gola. Ipak, uspeli smo da se konsolidujemo i da privedemo utakmicu kraju, zaključio je Montaldo.

Španija je ovom pobedom kvalifikacije završila sa devet osvojenih bodova i direktno se plasirala na Mundijal. Srbija je zauzela drugo mesto sa šestosvojenih bodova i igraće baraž protiv selekcije Finske. U meču koji nije imao rezultatski značaj Francuska i Ukrajina su remizirale rezultatom 2 : 2, pa su turnir završile sa po jednim osvojenim bodom.

Ključne reči: sport , ostalisportovi , Futsal reprezentacija Srbije , futsal , hala cair , kvalifikacije , Svetsko prvenstvo , Fudbalski savez Srbije ,