Pretraga

Ostali sportovi

Odbojkaši Niša poraženi na Čairu

Anđela Janjić 11.10.2020. Komentari

Odbojkaši Niša poraženi su od ekipe Vojvodine u petom kolu Superlige Srbije. Meč je odigran na „Čairu” i završen je rezultatom 3 : 0, po setovima 25 : 22, 25 : 21, 25 : 23. Utakmica se igrala bez prisustva publike zbog nepovoljne epidemiološke situacije.

Pozdrav igrača na kraju utakmice / Foto: Anđela Janjić

Iako je domaćin počeo meč u svoju korist, odbojkaši Vojvodine iskoristili su greške domaćih igrača i poveli rezultatom 8 : 4. Uz siguran napad PerićaVojvodina je zadržala svoju prednost i uspešno je održavala do tehničkog tajm-auta (12 : 7). Nišlije su se vratile u igru posle tehničkog tajm-auta poenima iskusnog kapitena Nikolića. Na servis-liniju domaćina odlazi srednji bloker Uroš Nikolić, koji dobrim servisom održava razliku (19 : 13). Seriju dobrih napada domaćina nastavlja i srednji bloker Stojković i zajedno sa kapitenom vodi ekipu Niša do rezultata 21 : 18. Primači Vojvodine imali su poteškoća u odbrani, što je pomoglo izabranicima Dragana Svetozarevića da izjednače rezultatom 22 : 22. Nakon tajm-auta odbojkaši Vojvodine ostvarili su seriju od tri poena i priveli prvi set kraju u svoju korist rezultatom 25 : 22.

Početak drugog seta počeo je servis-greškom primača gostujuće ekipe Perića. Nišlije su povele rezultatom 2 : 0 i to se činilo kao dobar put ka prvom većem vođstvu domaćina na ovom meču. Međutim, niz je prekinuo korektor Vojvodine Blagojević. U nastavku seta Perić smanjuje prednost domaćina i do tehničkog tajm-auta ostvaruje bitne poene iz napada za rezultat 12 : 11. Ekipa Vojvodine nastavila je niz osvajanja poena i drugi set završila rezultatom 25 : 21 u svoju korist.

Detalj sa utakmice; Foto: Anđela Janjić

Poeni iz napada primača Nikolića i korektora Sadata obeležili su početak trećeg seta. Pored uspešnog napada domaćini su imali i uspešan trojni blok, koji im je dao sigurnost za nastavak trećeg seta. Posle tehničkog tajm-auta i rezultata 12 : 11 za ekipu Vojvodine, usledila je greška na servis-liniji gostiju. Nišlije su izjednačile, a onda uz uspešan napad Sadata i dva uzastopna poena domaćini su poveli rezultatom 17 : 15. Nakon toga bilo je grešaka u napadu i odbrani sa jedne i druge strane, što je činilo završetak trećeg seta sve neizvesnijim. Mašulović je iskusno iskoristio grešku domaćina i ostvario bitan poen za rezultat 24 : 23 i prvu meč-loptu. Odbojkaši Vojvodine dobili su treći set rezultatom 25 : 23.

Kapiten odbojkaškog kluba Niš Marko Nikolić rekao je da se nada pobedi u sledećem kolu i prekidu niza izgubljenih utakmica. Svoje utiske o meču izneo je i korektor gostujuće ekipe, Simić, koji je očekivao neizvesnu utakmicu. Utakmica je bila sa mnogo preokreta i očekivali smo jako gostovanje u Nišu, ali smo uspeli da izvučemo tri boda. Trener OK Niš Svetozarević kazao je da se nada prekidu loše serije i da će njegova ekipa priključiti borbi za vrh tabele.

Odbojkaši Niša u šestom kolu Superlige Srbije za odbojkaše gostuju ekipi Spartaka iz Subotice, dok Vojvodina dočekuje ekipu Crvene zvezde.