I dubl poražen, Srbija će igrati za opstanak u Svetskoj grupi

Anđela Perić 2018.

Miljan Zekić i Nikola Milojević poraženi su od Amerikanaca Rajana Harisona i Stiva Džonsona rezultatom 1:3, po setovima 7:6, 2:6, 5:7, 4:6 u meču dublova. Ovom pobedom američki teniseri doneli su i treći poen svojoj selekciji i time osigurali plasman u četvrtfinale Dejvis kupa u okviru Svetske grupe.

U prvom setu, pri rezultatu 3:3, naši teniseri su oduzeli servis Amerikancima. Međutim, oni vraćaju brejk i prvi set uvode u taj-brejk. Naš dubl se bolje snašao u istom i dobio ga rezultatom 7:3, te tako poveo sa 1:0 u setovima. U drugom setu, Amerikanci su bili bolji, agresivniji, i za 27 minuta izjednačili u setovima rezultatom 6:2. Velika borba odlikovala je treći set. Naši teniseri su pri rezultatu 5:5 izgubili gem i olakšali Harisonu i Džonsonu da sa 7:5 osvoje i ovaj set. Već u trećem gemu četvrtog seta Amerikanci stižu do brejka. Održali su prednost i poslednji set dobili rezultatom 6:4, što bi značilo da odnose pobedu ukupnim rezultatom 3:1, čime  su doneli još jedan poen svom timu.

Srbija će se boriti u plej-of rundi za opstanak u Svetskoj grupi. Trećeg dana, 4. februara, program počinje u 14 časova, kada će se igrati jedan ili dva meča u zavisnosti od odluke selekcija.

Ključne reči: Teniska reprezentacija Srbije , Dejvis kup , Miljan Zekić , Nikola Milojević , Rajan Harison , Stiv Džonson , tenis , SAD ,