Krstin pobedio Džonsona

Anđela Perić 2018.

U poslednjem duelu Srbije i Amerike u Dejvis kupu u okviru Svetske grupe Peđa Krstin savladao je Stiva Džonsona u meču odigranom bez takmičarskog značaja rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 7:5. Krstinu je ovo bio debitanski meč za reprezentaciju naše zemlje.

Krstin je lako došao do prvog seta. Od početka meča držao je set pod kontrolom. Sa dva brejka i rezultatom 6:1 obezbedio je prednost od 1:0. U drugom setu nastavio je u istom ritmu. Oduzeo je prvi gem na servis Amerikanca. Poveo je sa 5:4, međutim Džonson se nije predavao, napravio je brejk i izjednačava na 5:5. U 11. gemu Krstin uzvraća novim brejkom i nakon osvajanja gema na svoj servis, rezultatom 7:5 ostvaruje prvu pobedu u reprezentaciji Srbije i smanjuje ukupan rezultat na 3:1.

Naša selekcija će se u septembru u plej-ofu boriti za opstanak u Svetskoj grupi.

Ključne reči: Peđa Krstin , Stiv Džonson , Srbija , tenis , čair ,