OK Niš izgubio od Partizana u trećem meču plej-aut serije

Aleksandra Đokić 2018.

Odbojkaši Niša izgubili su od ekipe Partizana drugi put u Čairu rezultatom 2:3 (25:12; 25:21; 20:25; 21:25; 11:15) u trećem meču plej-auta. Prva dva seta dobili su niški odbojkaši, ali su crno-beli uspeli da preokrenu i sada vode sa 2:1 u plej-aut seriji.

Facebook/OK Niš

Velika borba vodila se od početka meča. Posle uvodne izjednačene igre, Nišlije su povele sa 7:4, a u nastavku igre gosti su uspeli da se približe na minus dva poena. Polako su niški odbojkaši uvećavali prednost i na servis Stojića poveli sa 20:10. Poslednji poen u ovom setu osvojio je Dušan Jović. Prvi set završen je rezultatom 25:12. U drugom setu Partizan je poveo sa 6:2, ali su domaćini izjednačili, a zatim poveli i na tehničkom tajm-autu imali prednost od jednog poena (12:11). OK Niš je tu prednost i povećao na 18:13. Ni serija od 5:1 gostima nije pomogla da zaustavi Nišlije koji su osvojili i drugi set sa 25:21. Odbojkaši Niša su dobro započeli i treći set, imali prednost od četiri poena, ali su beogradski crno-beli uspeli da preokrenu rezultat i poveli sa 15:11. Ovu prednost nisu ispuštali do kraja ove deonice, koja se završila rezultatom 25:20. Partizan je dobru igru zadržao i u četvrtom setu u kojem su konstantno vodili, da bi ga osvojili sa 25:21. U petom setu su se odbojkaši Niša vratili i viđena je izjednačena igra, što dokazuje i rezultat 10:10, ali u samoj završnici Partizan je odigrao bolje i došao do pobede na ovom susretu rezultatom 15:11 u poslednjem setu.

Ova dva tima sastaće se ponovo u četvrtom meču 13. aprila od 17 časova u Beogradu, jer se igra se na tri pobede. Ukoliko Nišlije dođu do ukupnog trijumfa, obezbediće opstanak u Superligi, dok će Partizanu pobeda u ovom duelu značiti prelazak u viši rang.

Niš - Partizan 2:3 (25:12, 25:21, 20:25, 21:25, 11:15)

Niš: Batak 9, Kovač 10, Stojković 19, Nestorović 19, Đorđević 9, Stojić 7, Jović (libero) 1, Tokić, Rakić, Milosavljević;

Partizan: Lukić 12, Nedeljković 11, Lekić 1, Huzejrović 2, Meljanac 15, Jovanović 16, Negić (libero), Pajević 10, Niketić, Đurđević 1.

Ključne reči: OK Niš , OK Partizan , Niš , čair , plejaut ,