Vardar nadjačao Železničar

Marko Mitić 2018.

Rukometaši Železničara poraženi su na svom terenu od skopskog Vardara rezultatom 24 : 22 (12 :10). Nišlije su se borile, međutim, Vardar je opravdao ulogu favorita i vratio se u Skoplje sa dva nova boda.

Od samog početka meča videlo se da su rukometaši Železničara silno motivisani. To pokazuje i podatak da su se gosti na semafor upisali tek u sedmom minutu. Trener Veselin Vujović je na početku pokušao da nadomesti povredu Jevtića tako što je na crtu poslao Milovanovića. Ipak, on se nije baš najbolje snašao na toj poziciji, pa je na teren morao iskusni Nikolić. Gosti predvođeni Skubeom brzo dolaze do svoje igre i do vođstva 7 : 5. Nišlije uspevaju da izjednače na 7 : 7, ali Vardar opet pojačava ritam i uz par izgubljenih lopti domaćina odlazi na odmor rezultatom 12 : 10.

Drugo poluvreme počinje po idealnom scenariju za trenera Garsiju Paronda. Vardar pravi seriju i dolazi do razlike od pet golova. U 36. minutu igrač gostiju, Kalaraš, laktom udara Milovanovića, pa sudije pokazuju direktan crveni karton. Narednih petnestak minuta igra se u serijama. Ratko Nikolić uspeva da se izbori pored visokih igrača Vardara i donosi svom timu nekoliko sedmeraca i nekoliko isključenja za protivnika. Da utakmica nije rešena videlo se u 54. minutu, kada Predrag Vejin postiže sjajan pogodak i smanjuje rezultat na 22 : 20. Međutim, ono što ekipa Vardara ima, za razliku od Železničara, jesu kvalitetni golmani. Dejan Milosavljev, nekadašnji golman Partizana, spušta zavesu na svoj gol. Najpre, brani kontru Nemanji Živkoviću, a već u sledećem napadu i zicer Dobrivoju Markoviću. Samim tim je poneo epitet igrača utakmice. Domaći igrači nisu se predavali, pa su na 40 sekundi do kraja imali napad za izjednačenje, ali Pavlović baca loptu u aut, pa Karačiću nije preostalo ništa drugo, osim da postavi konačan rezultat. Utakmica je završena rezultatom 24 : 22 u korist skopskog Vardara.

Meč je opravdao očekivanja, ali niška publika nije. Hala Čair nije bila ispunjena, a u pojedinim trenucima moglo se i jasno čuti šta treneri govore svojim igračima, što je jasan pokazatelj da se utakmica odigrala u pozorišnoj atmosferi. Rukometaši Železničara nemaju puno vremena da razmišljaju o porazu, jer ih već 12. decembra očekuje duel protiv ekipe Meškov Bresta iz Belorusije.

Železničar: Milovanović(3), Potkonjak, Stanojević, Sretenović (1), Mađar, Vejin (4), Lazić (1 odbrana), Milosavljević (1), Živković (1), Stošić (4 odbrane), Spasić (1), Nikolić (3), Marković (3), Jevtić, Kljajić (1), Pavlović (4).

Vardar: Nenadovski (2), Ocvirk, Popovski (2), Krištopans (4), Dizinger (5), Karačić (1), Skube (1), Kalaraš (2), Čupić (4), Šiškarjev, Vojvodić, Kiselev (3), Atanovski, Milosavljev (10 odbrana), Miševski, Kizic.

Ključne reči: Vardar , Železničar , SEHA liga , rukomet , čair , sport ,