Ubedljiv poraz rukometašica Naise

Marko Mitić 2019.

Rukometašice Naise doživele su ubedljiv poraz na svom terenu od prvoplasirane ekipe na tabeli u derbi utakmici 14. kola Supelige. Ekipa Jagodine slavila je rezultatom 29:20 (15:9).

Od samog starta utakmice gošće iz Jagodine su pokazale da su u Niš došle po bodove. Snažna odbrana i vrlo precizne akcije u napadu dovele su do toga da je Jagodina već u 17. minutu igre imala šest golova prednosti (10:4). Vidno umorne, posle dvomeča protiv Pelistersa, rukometašice Naise nisu bile baš raspoložene za igru. Puno tehničkih grešaka i raspoložena golmanka Jagodine uticale su na nervozu u timu Naise pa je na samom kraju prvog poluvremena Katarina Tanasković dobila direktan crveni karton nakon udaranja protivničke igračice laktom. Na odmor se otišlo vođstvom gostujućeg sastava, 15:9. Drugi deo utakmice nije se puno razlikovao od prvog. Naisa se mučila u napadu, dok su gošće brzim kontrama i disciplinom došle do najveće prednosti na utakmici, 22:13. U 50. minutu Naisa je predvođena Jovanom Veljković smanjila zaostatak na sedam golova (18:25). Ipak, izabranice trenera Jagodine Markova rutinski su privele utakmicu kraju i nanele domaćim rukometašicama peti poraz u sezoni. Nakon odigranih 60 minuta na semaforu je pisalo 20:29 u korist gostiju.

Prelaznu ocenu u timu Naise zaslužile su Jovana Veljković i kapiten Marija Filipović sa postignutih po šest golova, dok su u ekipi Jagodine najefikasnije bile Tanja Vučković i Ivana Mitrović, koje su se u listu strelaca upisale po pet puta. Pravdu na ovom meču delili su Goran Kovač i Srđan Milosavljević.  Naisa zauzima treću poziciju na tabeli Superlige i narednu utakmicu će odigrati 22. februara kada dočekuje Voždovac 1955 iz Beograda.

Ključne reči: ŽRK NAISA , ŽRK Jagodina , superliga , derbi , rukomet , Niš ,