Ubedljiva pobeda rukometašica Naise

Marko Mitić 2019.

U okviru 17. kola Superlige Srbije rukometašice Naise upisale su novu pobedu. U hali Čair savladana je ekipa Vojvodine rezultatom 39:28 (17:13).

Početak, kao i kompletno prvo poluvreme pripalo je domaćim rukometašicama. Dobra igra u odbrani i mnogo izgubljenih lopti ekipe iz Novog Sada dalo je šansu Naisi za brzu igru i puno lakih golova iz kontranapada. Najveću prednost ekipa trenera Jovanovića imala je u 20. minutu − 14:8. Do kraja prvog dela meča Vojvodina je uspela da smanji zaostatak, pa se na odmor otišlo rezultatom 17:13.

Sličan scenario viđen je i u drugom poluvremenu. Domaćin održava razliku, a golmanka Čogurić odbranila je dva sedmerca. U 43. minutu rukometašice Naise povećale su vođstvo na osam golova (25:17). Trener gostujućeg sastava Tojagić bio je primoran da uzme tajm-aut. Međutim, niški tim nastavlja u istom ritmu i dolazi do jedanaest golova prednosti (34:23). Utakmica je bila rešena, pa je šef stručnog štaba Naise Jovanović na parket dvorane Čair poslao mlađe rukometašice, koje su uspele da održe tu razliku do samog kraja meča. Utakmica je završena rezultatom 39:28 i dvanaestom pobedom u sezoni, trećom u nizu niške ekipe. Naisa zauzima treću poziciju na tabeli Superlige sa osvojena 24 boda. Najefikasnija na ovom meču bila je kapiten Naise Marija Filipović sa sedam golova, dok je Katarina Radović postigla šest pogodaka. U gostujućoj ekipi Jelena Stekić i Jovana Veličković po šest puta su se upisale u listu strelaca. Utakmicu je sudio arbitarski par Blagojević−Đokić iz Jagodine.

Ekipi iz Niša sada predstoji put u Švedsku, gde će za vikend u dvomeču protiv Kristijanštada pokušati da izbore plasman u polufinale EHF Čelendž kupa.

Ključne reči: ŽRK NAISA , ŽRK VOJVODINA , Superliga Srbije , SC Čair , rukomet ,