Poraz Železničara u samom finišu

Marko Mitić 2019.

U poslednjem meču u SEHA ligi Železničar je poražen od ekipe PPD Zagreb rezultatom 32:33 (18:18). U hali Čair viđena je sjajna rukometna predstava.

Ekipi trenera Vujovića nije bila dovoljna najbolja utakmica u sezoni da dođu do velikog podviga. Nišlije, sa novim golmanom Kocićem, ulaze u meč koncentrisano. Milosavljević i Živković uspevaju da pronađu rešenje za odbranu Zagreba, pa je rezultat u osmom minutu bio 5:2. Rezultatsku prednost domaćin uspeva da održi do pred kraj prvog poluvremena. U 17. minutu nakon odbrane Stošića usledila je kontra i pogodak Jevtića, pa se trener gostiju Tamše odlučio za tajm–aut. Od tog trenutka Zagrepčani korak po korak tope razliku i na odmor odlaze rezultatskim egalom — 18:18.

U nastavku meča viđena je velika borba i rezultatska klackalica. Obe ekipe igraju mnogo požrtvovanije, pre svega u odbrani. U prilog tome ide i treće isključenje pivota niške ekipe Babića. Nekoliko promašenih zicera ekipe Železničara kasnije će se ispostaviti kao ključni razlog za poraz. Učesnik osmine finala Lige šampiona to koristi i održava se u ovoj utakmici. U 56. minutu rezultat je glasio 32:32, a do kraja meča postignut je samo još jedan pogodak. Naime, na 20 sekundi pre kraja, Vlah je uspeo da iznudi sedmerac, koji je u gol pretvorio Mandić. Nišlije su pokušale da dođu do boda, ali je Milovanović u dva navrata izblokiran. Hrvatski šampion je došao do pobede od 33:32.

Najefikasniji igrač meča bio je Mandić koji za goste iz Zagreba postigao osam golova. Pavletić je bio stoprocentan i postigao šest, a Vlah je postigao četiri pogodaka. U poraženoj ekipi čak tri igrača imala su na svom kontu po pet golova. Marković, Spasić i Živković ipak nisu bili dovoljni da se izbegne poraz. Sudijski par na ovom meču činili su Načevski–Nikolov iz Makedonije.

Železničar je ovom utakmicom okončao svoj nastup u regionalnom takmičenju sa 16 osvojenih bodova i tako zauzeo osmo mesto. Pre početka domaćeg prvenstva Želju očekuje i završnica Kupa Srbije, gde će u četvrtfinalu igrati protiv novosadske Vojvodine.

Železničar: Milovanović 2, Sretenović 4, Mađar, Vejin 4, Milosavljević 3, Živković 5, Stošić 2 odbrane, Spasić 5, Marković 5, Jevtić 3, Božović, Kljajić, Pižurica, Pavlović, Kocić 1 odbrana, Babić 1.

PPD Zagreb: Ristanović 2 odbrane, Vistrop, Mrakovčić 3, Pavletić 6, Kontrec 4, Burić, Sršen 1, Horvat 1, Potočnik, Ravnić 3, Mandić 8, Hristić 2, Bičanić 1, Vlah 4, Vekić, Kastelic 5 odbrana.

Ključne reči: Železničar , PPD Zagreb , SEHA liga , hala cair , rukomet ,