Železničaru pripala pobeda nakon neizvesne rukometne predstave

Marko Mitić 2019.

Rukometaši Železničara zabeležili su pobedu u prvom kolu plej-ofa Superlige, pošto su kao domaćini savladali ekipu šabačke Metaloplastike rezultatom 36:35 (18:18).

Rukometna predstava je odigrana u ispunjenoj sali Duško Radović. Početak meča pripao je golmanu Jandriću, koji je odbranio dva sedmerca u prvih pet minuta. Metaloplastika zahvaljujući njemu pravi razliku od tri gola (5:2). Vujović umesto Kocića na gol šalje Stošića, koji takođe nije uspeo da spreči reviju golova. Nišlije preko Živkovića stižu do izjednačenja (13:13), međutim gosti predvođeni Đukićem i Vorkapićem opet dolaze do prednosti od tri gola (17:14). Brza igra vođena je do kraja prvog poluvremena. Železničar golovima Markovića, Babića i Vejina uspeva ponovo da izjednači, pa se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom (18:18).

Drugi deo meča, za razliku od prvog, nije obilovao lepim potezima, ali je publika videla moderan rukomet sa puno kontakata. Minijaturom PavlovićaSpasića, Železničar postiže dva brza gola. Ekipa trenera Teodorovića nije bila dugo u zaostatku, pa je u 36. minutu rezultat opet bio nerešen, 22:22. Od tog trenutka igra se u naletima. Rezultat je konstantno bio u korist domaćina. Ipak, nisu uspeli da dođu do razlike veće od dva gola, sve do 51. minuta kada je posle odbranjenog sedmerca Stošića, Vejin doneo najveću prednost Železničaru (32:29). Šapčani nisu iskoristili svoje šanse da se vrate u utakmicu, pošto je Vorkapić promašio zicer, a Đukić izgubio loptu (34:31). Kada je izgledalo da je utakmica rešena Živković pravi grešku u vođenju, koju Vorkapić koristi da se još jednom upiše u listu strelaca.U poslednji minut se ulazi rezultatom 35:34. Iskusni Marković rešio je ovaj duel šutom sa svoje pozicije. Metaloplastika je uspela preko Babića da dođe do poslednjeg gola na meču. Utakmica je završena rezultatom 36:35, i pobedom Železničara.

IMG 20190403 234145

Meč–viner, Dobrivoje Marković, istakao je važnost pobede na početku plejofa. Zasluženo smo pobedili ovu mladu i perspektivnu ekipu iz Šapca. Nemamo puno vremena, jer nas već u nedelju očekuje derbi protiv Dinama iz Pančeva. Ambicije su nam da budemo prvaci, niko to ne može da garantuje, ali daćemo sve od sebe, rekao je .

Golman Metaloplastike, Todor Jandrić, smatra da je glavni uzrok poraza njegove ekipe neiskustvo. Nije nam se dalo da dobijemo ovu utakmicu, ekipa Železničara je sjajna i mnogo iskusnija od nas. Ostaje žal za pobedom, ali idemo ka tituli, ako ne, bar do drugog mesta i plasmana u SEHA ligu, istakao je Jandrić.

Najefikasniji igrači Železničara bili su Sretenović, Marković i Vejin sa po sedam golova. U timu iz Šapca istakli su se Đukić, koji je postigao osam, i Babić sa sedam golova. Narednu utakmicu Želja igra već  7. aprila, kada će u derbiju drugog kola gostovati u Pančevu ekipi Dinama. Meč se igra od 18 sati

Ključne reči: RK Železničar , RK Metaloplastika , sport , rukomet , superliga , plejof ,