Naisa sigurnom igrom do pobede

Anđela Janjić 2019.

Rukometašice Naise ostvarile su pobedu u okviru petog kola plej-ofa Superlige. U hali Čair trijumfovale su nad ekipom Medicinara iz Šapca rezultatom 30 : 24 (17 : 16).

Dobru igru od samog početka na domaćem terenu pokazale su rukometašice Naise. Kako su prolazili minuti, golmanka Medicinara uspela je da odbrani solidan broj šuteva što je dodatno dalo samopouzdanja rukometašicama iz Šapca. Prvi pogodak na utakmici postiže Radovićeva iz ekipe Medicinara. Iako su u meč ušle sigurnije, rukometašice Naise već u devetom minutu prave prekršaj, koji ih je koštao još jednog pogotka za protivničku ekipu. Igrao se deseti minut kada je ekipa Naise počela da postiže golove i izjednačila rezultat na 8 : 8. Obe ekipe igrale su borbeno i u 29. minutu dosuđen je sedmerac za gostujući tim, koji su one iskoristile i smanjile razliku na 16 : 17, što je ujedno i bio rezultat na kraju prvog poluvremena.

U nastavku rukometašice Naise postižu brza tri gola i prelaze u vođstvo, 20 : 17. Pred samu završnicu utakmice trener Medicinara Kolaković zatražio je tajm-aut, ali ipak i nakon njega igra njegove ekipe se nije promenila. Izabranice trenera Naise Todorovića bile su sve sigurnije u napadu i napravile su razliku od četiri gola na pet minuta pre kraja meča. U 57. minutu dosuđen je penal za ekipu iz Šapca, koji je Miloševićeva uspešno realizovala. Rukometašice Naise su ovaj duel privele kraju u svoju korist i utakmica je završena rezultatom 30 : 24.

U domaćem sastavu istakle su se Katarina Radović sa osam, kapiten Marija Filipović sa sedam i Katarina Tanasković sa šest golova. Iz gostujuće ekipe sedam pogodaka postigla je Krstićeva, dok se Radovićeva pet puta upisala u listu strelaca.

Trener Medicinara Kolaković izjavila je da je njena ekipa nastupila u oslabljenom sastavu i da se nada pobedi u sledećem kolu, a trener ekipe Naise Todorović pohvalio je igru obeju ekipa i istakao da su njegove rukometašice u drugo poluvreme ušle sa znatno boljom igrom, što ih je dovelo do pobede. Nakon dva vezana poraza u okviru plej-ofa niška ekipa ostvarila je pobedu na svom terenu. Naisa se nalazi na sredini tabele Superlige i zauzima treću poziciju sa osam pobeda i sedam poraza i ima 16 bodova. U poslednjoj utakmici pred zasluženi odmor rukometašice Naise gostuju ekipi Zaječara 1949.

Ključne reči: rukomet , Niš , Naisa , Medicinar , čair ,