Železničar nadigrao Partizan

Marko Mitić 2019.

Rukometaši Železničara ostvarili su pobedu u petom kolu plej–ofa Superlige, pošto su u hali Čair savladali beogradski Partizan rezultatom 30 : 22 (15 : 11).

Nakon ostavke trenera Veselina Vujovića, i mnogo problema u proteklih nedelju dana, Nišlije su uspele da dođu do bitne pobede u pohodu na SEHA ligu. Početak, ali i celu utakmicu obeležio je kapiten Železničara Miroslav Kocić, koji je uspeo da napravi čak 21 odbranu. Trener PartizanaButulija već u desetom minutu bio je primoran da zatraži prvi tajm–aut, pri rezultatu 5 : 2. Međutim, Železničar preko Spasića i Gorele uspeva da dođe i do 7 : 2. Partizan kreće da napada bez golmana i taj rizik im se isplatio, jer je u 18. minutu rezultat bio 8 : 7. Usledio je tajm–aut domaćina, nakon čega je napravljena serija od tri uzastopna pogotka (11 : 7). Do kraja prvog poluvremena niški tim uspeo je da održi razliku i na odmor se otišlo rezultatom 15 : 11

Drugo poluvreme počinje sasvim drugačije od prvog. Partizan uspeva da dođe do svoje igre iz tranzicije. Nekoliko izgubljenih lopti Nišlija donele su rezultatski preokret i vođstvo Beograđana od 17 : 16. Ivanović i Stevanović solo akcijama donose svom timu i prednost od 19 : 17, ali od tog trenutka izabranici trenera Butulije kao da nisu postojali na terenu. Nekoliko odbranjenih sedmeraca i zicera golmanaKocića probudilo je ekipu Železničara. Pogoci Markovića i Milovanovića sa svojih pozicija i sjajna odbrana u poslednjih petnaest minuta rešili su ovaj meč. Trener gostiju nije uspeo da pokrene svoju ekipu, a Železničar u 57. minutu stiže do rezultata 28 : 21. Još jedan odbranjeni sedmerac Kocića i dva gola Kljajića postavili su konačan rezultat utakmice, 30 : 22.

IMG 20190502 023106

Važnu ulogu u ekipi iz Niša imao je i pivot Vladimir Jevtić koji posle utakmice izjavio da je ovo važna i teška pobeda. Teška situacija u našem klubu, nakon ostavke Vujovića ekipu je preuzeo njegov pomoćnik Nebojša Bokić. Cela sezona je bila teška, mnogim igračima se duguje, ali drago mi je da smo danas zbili redove i pobedili. Moram da pohvalim i golmana Kocića koji je sigurno bio najbolji među jednakima i hvala mu na tome. Idemo dalje, šanse za titulu i dalje postoje, i ona je svakako san svih nas. Očekuje nas teško gostovanje u Šapcu, probaćemo da pobedimo i da se nadamo kiksu Vojvodine, rekao je Jevtić.

Kapiten Partizana Milomir Radovanović smatra da su greške koštale njegov tim pobede. Železničar je iskusna ekipa i nije lako vratiti se u utakmicu. Mi smo u tome uspeli na startu drugog poluvremena, poveli smo i sa dva razlike, međutim u poslednjih 15 minuta smo opet pokazali svoje drugo lice. Dozvolili smo ekipi Železničara da zasluženo pobedi i dođe do dva boda, a mi se okrećemo narednoj utakmici protiv Novog Pazara na svom parketu, istakao je Radovanović.

Najefikasniji u timu iz Niša bio je Kljajić sa pet golova, dok se na drugoj strani istakao Ivanović sa osam golova. Ekipa Železničara na ovom meču nastupila je bez Vejina, a narednu utakmicu igra već 4. maja, kada gostuje ekipi Metaloplastike u Šapcu. U duelu ovih rivala u prvom kolu plej–ofa Nišlije su slavile rezultatom 36 : 35. Niški tim zauzima drugu poziciju na tabeli sa 6 bodova.

Ključne reči: RK Železničar , RK Partizan , rukomet , sport , Superliga Srbije ,